Kosenie trávy, odstránenie odpadu, suché WC - Jilemnického ul.

Zodpovednosť za riešenie: Žiar nad Hronom

Vyriešený
meno
Dáša Danková 11. augusta 2018

Za plotom 4.ZŠ (smer západ) je vyrastená tráva do výšky 170 cm. V areáli ZŠ je detské ihrisko Vetrík a športovisko.Športovci si donesú tekutiny, obaly (plasty, sklo, plechovky) hádžu za plot. Taktiež tam vykonávajú potrebu. Cítiť zápach, keď behám popri plote.
Športovisko potrebuje suché WC, a za plotom lúku pokosiť. Alergici budú vďační.
Štát povinné odstraňovanie inváznych rastlín od r.2014 zaviedol do zákona. Kosiť ich musí vlastník, užívateľ alebo správca pozemku. Inak hrozí pokuta od 3300€-10000€.

15. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vlastníkom pozemkov nie je mesto Žiar nad Hronom, obhospodaruje ho Poľnohospodárske družstvo Žiar. Po vzájomnej komunikácii prisľúbili, že danú oblasť pokosia. Čo sa týka odpadkov, v celom meste máme osadené koše, je to len na ľuďoch, či vyhodia smeti do koša, alebo za plot. Rovnako sú koše aj v neďalekom detskom ihrisku. Čo sa týka suchého wc, najbližšie je umiestnené na Oddychovej zóne Etapa, ale na základe vášho podnetu požiadame o osadenie suchého wc aj v tejto lokalite.

Mgr. Katarína Reiterová
Referent pre komunikáciu
Kancelária primátora mesta
MsÚ Žiar nad Hronom
03. september 2018

Dáša Danková

Dobrý večer, prosím vás a kedy prídu pokosiť danú oblasť? Minulý týždeň pokosili bývalé pole/lúku v blízkosti, ale túto spomínanú oblasť nechali tak.
Ďakujem.
21. september 2018

Dáša Danková

Už pokosili, ďakujeme.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania