Jilemnického-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: Žiar nad Hronom

V riešení
meno
Dáša Danková 07. júla 2020

Prosíme Vás o pokosenie trávy za plotom 4.ZŠ - smer západ.Tráva narástla už do výšky 170 cm (je v štádiu semena). Budeme vďační, ak sa tak stane v dohľadnej dobe, po minulom podnete bola tráva vlastníkom pozemku pokosená až mesiac po nahlásení podnetu a jeho následnom urgovaní.
Ďakujeme.
Štát povinné odstraňovanie inváznych rastlín od r.2014 zaviedol do zákona. Kosiť ich musí vlastník, užívateľ alebo správca pozemku. Inak hrozí pokuta od 3300€-10000€.

08. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, p. Danková,
ďakujeme za podnet, kontaktovali sme majiteľa pozemku s požiadavkou, aby pozemok pokosil.

Mgr. Katarína Reiterová
Referent pre komunikáciu
MsÚ Žiar nad Hronom

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania