Vysokoškolákov-chodník-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Uzavretý
meno
Roman Šimo 09. februára 2019

Chýbajúci chodník od OC Dubeň po Mestskú krytú plaváreň.

11. február 2019

Odpoveď samosprávy

Podnet bol poslaný zodpovedným osobám na vyjadrenie.
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
12. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, Ďakujeme za podnet. Mesto Žilina neuvažuje vybudovať chodník v danej lokalite z dôvodu nedostatku priestorových možností. Navyše je tu rozostavaná stavba, ktorá zatiaľ nie je dokončená. Chodci môžu využívať chodník, ktorý vedie od plavárne okolo zastávky MHD až k benzínovej pumpe, kde sa dá prejsť cez cestu a potom pokračovať na chodník smerujúci k OC Dubeň.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
12. február 2019

Ivan

Áno, ale chýba tam prechod pre chodcov... veľa krát tadiaľ auta preletia ale chodcom na tej ceste chodník končí...
12. február 2019

Roman Šimo

Ďakujem za reakciu mesta, no samozrejme spokojnosť s ponúknutým riešením celkom byť nemôže. Pri odosielaní podnetu, som si uvedomoval obmedzené priestorové možnosti. Tak, ako napísal pán Ivan je pravda, že použiť "obchádzkovú" trasu cez zastávku MHD je dlhšia i obtiažnejšia. Priechod pre chodcov neexistuje (osobitná kategória pre celé mesto - mnohé už roky nikto na cesty nenatieral) a v neposlednom rade je úplne mimo ideálneho nadpojenia s obidvomi chodníkmi. Praktickejšie riešenie sa javí vybudovať chodník poza ČS Slovnaft popri hlavnej ceste. Tam však opäť vzniká otáznik nad vlastníctvom pozemkov. Ak niekedy sa bude riešiť budovanie komunikácii kôli OD Kika, možno sa naskytnú lepšie možnosti. Tzv. jama pri Mestskej plavárni, bude pravdepodobne slúžiť už iba niekedy na hĺbkové potápanie.
15. február 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

Váš dodatočný komentár k podnetu zasielame samospráve ako dôležitú spätnú väzbu, podnetu samotnému ale prideľujeme status uzavretý.

ďakujem,
Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania