Za plavárňou-vertikálna značka-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Vyriešený
meno
Roman 13. februára 2019

Úsek chodníka od predajne Mountfield po areál ŽU chýbajúce označenie cyklochodník.. V minulosti určený jeden (vydláždený) pruh, práve na tento druh dopravy.

15. február 2019

Odpoveď samosprávy

Podnet bol poslaný zodpovedným osobám na riešenie.
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
21. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Opravu dopravného značenia sme zadali dodávateľovi služieb, predpokladaný termín opravy je koniec februára 2019.
Kto? Odbor dopravy MsÚ
Kedy? február

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
16. marec 2019

Roman

Doposiaľ značka nebola doplnená. Avšak, rovnaký problém je i na strane v smere od internátov ŽU.
22. marec 2019

Roman

Značka bola vymenená. Ďakujem. Zvolil sa v podstate asi lacnejší model a to, že na jednej značke je vyznačený cyklista i chodci. Samozrejme je to od smeru z pôvodnej foto. Značka, by však bola lepšie viditeľná v strede medzi dvomi časťami chodníka. Pozitívne je, že teraz sa vymenili strany a dláždený širší úsek patrí chodcom. Keďže sme však národ taký, aký sme, aj tak si bude asi takmer každý chodiť bez rozmýšľania a logiky po svojom...
Negatívom môže byť, že zatiaľ z opačnej strany označenie chýba a keďže sa jedná o trasu dlhšiu s viacerými cestnými prerušeniami, aspoň priamo na chodník sa môžu domaľovať symboly. Chce to ale asi čas. Osem rokov sa totiž pravdepodobne veľa menších problémov ani neriešilo.
23. marec 2019

Roman

Aktuálne foto
Značka mohla byť umiestnená v strede medzi chodníkmi. Tam, by však mohla prekážať hlavne cyklistom a preto možno stĺpik zostal na pôvodnom mieste. Ešte raz ale ďakujem za vybavenie podnetu, zo strany od Mounfieldu..
24. marec 2019

Martin

Neviem, či nejde o omyl v značení. Myslím si, že širší chodník je určený pre cyklistov, pretože dvaja cyklisti jazdiaci oproti sebe potrebujú viacej miesta na obídenie ako chodci (2x šírka bicykla resp. dĺžka riadítok + rezerva). Tak isto je to napríklad aj na cyklotrase od Soliniek na Veľký Diel.
25. marec 2019

Roman

Pôvodne širší chodník určený pre cyklistov bol. Tiež som myslel, že je v súčasnosti ten priestor z praktického hľadiska užší. No na druhej strane, ak si dobre všímam, tak v uvedenom úseku prechádza viac chodcov ako práve cyklistov. Väčšina z nich ide od Bôriku po ceste. Časom sa hádam táto trasa dá do poriadku, aby to malo normálnu formu. Teraz to vyzerá, len ako provizórium. Zabudnutá lokalita.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania