Lichardova-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Uzavretý
meno
Milan Veliký 13. februára 2019

V okolí zabudovaného betónového stolíka je permamentný neporiadok hoci kôš na odpadky je vzdialený cca 10 metrov. Schádzajú sa tam bezdomovci, feťáci, našli sa tam aj striekačky. Navrhujem stolík zrušiť

13. február 2019

Eva Kišková

Súhlasím. Kedysi sa tam stretávali iba podvečer v lete. Už nemajú zábranu popíjať hocikedy cez deň. Posedenie buď celkom zrušiť alebo presunúť na viac "viditeľné" miesto.
14. február 2019

Matias

je to dobrý "typ" mobiliáru takže úplne zrušenie by bolo krajné riešenie možno že by naozaj pomohlo len stolík presunúť viacej "na oči" buď sa tam prestanú schádzať alebo stratia poslednú štipku sudnosti
14. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Zabezpečíme vyčistenie uvedeného miesta prostredníctvom aktivačných pracovníkov. Podľa vyjadrenia odboru dopravy neplánujeme v súčasnosti mobiliár odstrániť. Budeme však uvedenú lokalitu pravidelne kontrolovať a čistiť.
Kto? Odbor životného prostredia a Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
20. február 2019

Zoltán Agócs

Celkový pohľad na okolie detského ihriska : Môžeme zorganizovať aj verejné dobrovoľné upratovanie, kde sa všetci môžu podieľať na skrášlovaní svojho okolia... možno si to budeme aj viac vážiť. Treba každopádne poriadny smetný kôš, alebo viac ...
20. február 2019

Matias

to je dobry napad ale neviem ci to pomoze - tym co neporiadok vadi, upratuju ihrisko priebezne aj bez organizovania brigad a tie individua a rodicov (a hlavne ich deti) ktorym je lahostajne okolie tzn ludi ktory neporiadok zapricinuju asi na toto organizovane upratovanie nedostaneme
20. február 2019

Eva Kišková

Ja to tam upratujem pravidelne a väčšina ľudí na mňa zazerá horšie ako na tých "bordelárov" 🤔
20. február 2019

Zoltán Agócs

Lichardova-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Odpadky na verejnom priestranstve pri detskom ihrisku... sústavný neporiadok, chýba odpadkový kôš.
13. marec 2019

Odpoveď samosprávy

V najbližšom období očakávame dodávku smetných košov a doplníme aj v tejto lokalite. Je smutné, že takto sa správajú niektorí obyvatelia k svojmu okoliu a znečisťujú verejné priestranstvá, ktoré slúžia všetkým.
Kto? Odbor životného prostredia MsÚ Žilina

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
21. marec 2019

Zoltán Agócs

Lichardova-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Neustále sa vracajúci problém pri školskom ihrisku na verejnom mieste... Nechápem ... uprace sa to raz, druhý raz... Treba s tým niečo robiť. Sedavaju tam aj dôchodci, matky s kočíkom ... a vandali tam nechajú takýto neporiadok ...čo s tým ?
21. marec 2019

Michal G 🖖

Ľudia fetujú strašne moc. Tsunami na nich. Život by mal byť za zásluhy Zoly. My sme s chlapcami zbierali odpadky a stará mať dovolili hodiť vnukom obal z nanuku na trávu a kôš od nej 5 metrov. Ja vrece plné odpadkov v ruke. Chlapci moji (vtedy cca 2r. a 3,5r.) zbierali somňov. Vravim si to je riadne úbohé keď sa na mňa pozerá ako na premiéru tureckej telenovely a tie obali z tvarohoveho míšu šup pred seba. To ich naučí a oni to naučia svoje detí... a teraz ten život za zásluhy oni lyžu tvarohový nanuk a tebe zostanú polyetylénové obaly.. my sme pre nich ako ufo ako aj Evka (dovolím si povedať, že najčastejšie tu robí poriadok) napísala, že ...zazerajú... oni za to v podstate nemôžu, že sú retardovaný. Želám im skóre uzdravenie. Nech pekári aj naďalej pečú rožky aj pre nich.
10. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, uvedenú lokalitu sme vyčistili prostredníctvom aktivačných pracovníkov. Súčasne sme doplnili odpadkový kôš v blízkosti stolíka s lavičkami. Veríme, že to prispeje k väčšej čistote uvedenej lokality. Vnímame problém s neporiadkom na Lichardovej ulici a budeme ju častejšie monitorovať, najviac to však závisí od ľudí ako sa správajú k svojmu okoliu. Nie je možné stále čistiť len túto časť, preto vítame každú aktivitu zo strany občanov na udržanie poriadku a najmä aktívny prístup vo vzťahu k ostatným užívateľom verejného priestranstva, prípadne odporúčame aj kontaktovať hliadku mestskej polície. Mesto Žilina.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
10. apríl 2019

Michal G 🖖

ale pôvodný podnet vyriešený nebol 😀😀😀
12. apríl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
máte pravdu v tom, že pôvodný podnet vyriešený nebol, aj keď samosprávu treba oceniť za to, že urobila maximum pre udržanie poriadku v danom priestore. V kontexte toho, že ale podnet pôvodne smeroval k zrušeniu tohto sedenia, navrhujem podnet uzavrieť.

Juraj Hurný
Odkaz pre starostu
hurny.odkaz@gmail.com

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania