Antona Bernoláka-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Uzavretý
meno
Roman 18. februára 2019

V úseku cesty od Krajskej knižnice po budovu Tempo, jazdia často autá veľkou rýchlosťou. Počas roka sa tam pohybuje množstvo ľudí - detí, dôchodcov. Bolo, by možno dobré riešiť situáciu dopravnou značkou na obmedzenie rýchlosti, prípadne použiť v krajnom prípade spomalovač. Priechody pre chodcov sú pomerne nevýrazné a laicky zhodnotené i v malom množstve. Avšak chodci si žijú v tejto oblasti "voľnejším" životom, takže priechod neurčuje smer pohybu a práve preto obmedzenie rýchlosti, môže mať význam.

20. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Mesto Žilina neuvažuje nad osadením spomaľovacieho prahu ani dopravného značenia obmedzenia rýchlostí na komunikáciu na ulici A. Bernoláka. Nejedná sa o frekventovanú komunikáciu, slúži predovšetkým obyvateľom danej lokality a dopravnej obslužnosti, pričom chodci sa bezpečne pohybujú po chodníkoch, ktoré sú vybudované po oboch stranách. Mesto však plánuje celkovú revitalizáciu lokality Bulvár a bude brať do úvahy aj takéto podnety.
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
20. február 2019

Jozef

Tú revitalizáciu si tá lokalita pýta ako soľ.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania