Tomáša Ružičku-cyklotrasa-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Uzavretý
meno
Roman 18. februára 2019

Na premostení ulíc T. Ružičku a Nešporova, je veľmi zle riešené trasovanie cyklochodníka. Na moste sú totiž obidva smery spojené vedľa seba. Následne sa vo veľmi prudkom uhle odbočuje na smer Krajská knižnica, pričom praktickejšie a menej niekoho obmedzujúce riešenie, by bolo po trase priamo po pravej strane od Nešporovej až po knižnicu. Stĺpiky sú aj možno práve z toho dôvodu vynechané v tejto časti. Z pohľadu chodca i cyklistu, ale musím na druhej strane priznať, že veľa účastníkov týchto druhov prepravy, nerešpektuje označenia smeru jazdy. Máme sa teda veľa, čo ešte asi učiť.

19. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Uvedené riešenie je najmä z dôvodu, že na opačnej strane ako je vedená cyklotrasa (pri NBS) je výstup zo zastávky Bernoláková. Pri Vami navrhovanom riešení by dochádzalo k stretu chodcov s cyklistami. Uznávame, že súčasné riešenie nie je úplne ideálne, ale vzhľadom na okolité podmienky v uvedenej lokalite ho považujeme za optimálne.


Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
19. február 2019

Roman

Áno, nikdy nie je riešenie akékoľvek optimálne. Ja som písal podnet aj na základe niekoľkoročnej skúsenosti (ako cyklista i chodec) s týmto úsekom a to v neposlednom rade na predtým dlaždicovom úseku. Treba si to skúsiť v praxi. Ak ide cyklista v súčasnom stave z pravej strany (napr. smer od ŠH) a v tom istom momente vychádzajú cestujúci z autobusu, i tak musí každý spozornieť, spomaliť, vyhýbať sa. Pri výjazde z mosta je to o tom istom. Dokonca je to ešte horšia situácia, pretože cyklista musí doslovne kľučkovať medzi množstvom chodcov vo veľmi prudkom uhle, čiže musí mať oči na smer trasy ale aj na okolie. V konečnom zhodnotení si myslím, že súčasný stav je ten horší. To je však vec názoru.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania