Vysokoškolákov-chýbajúce dopravné zrkadlo

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

V riešení
meno
Lucia Mikulovská 22. februára 2019

Kolízia auto/chodec, bariéra vo výhľade na Ul. vysokoškolákov pri okresnom úrade. Ide o múriky okolo výjazdu z podzemného parkoviska budovy Europalace, ktoré bránia vo výhľade vodičom a chodcom idúcim po chodníku v smere od/ku Kauflandu a obchodného „centra".

Koncom roka 2018 sa k tejto veci vyjadril aj zástupca mesta:
„Vykonali sme obhliadku a áno je vhodné tam umiestniť dopravné zrkadlo na súčasne DZ na ľavej strane. Pri východe z podzemných garáži v rámci bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Chodci idúci po chodníku v minimálnom predstihu zbadajú vozidlo a hrozí riziko kolízie chodec – vozidlo.
Osadíme ho ale až na začiatku decembra nakoľko tohtoročný rozpočet je už vyčerpaný."
Ing. Peter Rolko, vedúci odboru dopravy

01. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Doplnenie dopravného zrkadla sme zadali dodávateľovi služieb, predpokladaný termín osadenia dopravného zrkadla je apríl 2019. Mesto Žilina
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
14. marec 2019

Rastislav Rodák

Uplne odtrhnute zrkadlo.
11. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Tento stav sme riešili v spolupráci s Okresným úradom v Žiline vzhľadom na to, že ide o ich budovu. Situáciu opätovne preveríme, nakoľko umiestnenie zrkadla v tejto lokalite má opodstatnenie. Mesto Žilina.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
20. júl 2019

Matúš 👍

Zrkadlo zatiaľ v povodnom stave.
17. august 2019

Roman Šimo

Zrkadlo, ktoré bolo rozbité na strane pri internátoch, je opäť na svojom mieste. Je uvedené v inom podnete.

https://www.odkazprestarostu.sk/zilina/podnety/65365/vysokoskolakov-dopravne-zrkadlo-poskodene
17. august 2019

Lucia Mikulovská

Žiaľ, pre chodcov nenastala žiadna zmena, stále sú ohrozovaní autami vychádzajúcimi z podzemnej garáže. Zrkadlo pre nich/pre nás má síce opodstatnenie (reakcia samosprávy), ale realizácia je v nedohľadne. Podnet bol mestu daný prvýkrát v jeseni 2017.
17. august 2019

Roman Šimo

Celý tento projekt stavby Europalace bol spracovaný zle z obidvoch strán. Parkovanie i výjazd vozidiel z garáže. Na chodcov sa vôbec nemyslelo. Využil sa celý pozemok v podstate iba na budovu.
24. september 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť preposlali samospráve s prosbou o vyjadrenie.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
17. december 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
Podnet sme poslali na OÚ, Majetkoprávny odbor.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
07. február 2020

Lucia Mikulovská

Smutné, že sa doteraz zrkadlo nenainštalovalo. Chodci sú stále rovnako ohrozovaní automobilmi vychádzajúcimi z podzemnej garáže.
09. február 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme poslali na MinV, Centrum podpory Žilina.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
09. február 2020

Lucia Mikulovská

Ďakujem, snáď sa konečne zrkadlo nainštaluje. Už by o jeho potrebe a opodstatnenosti malo vedieť dosť kompetentných.
11. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň!
V súvislosti s podnetom Vás informujem, že vyriešenie dopravnej situácie pri budove Europalace nie je v kompetencii Ministerstva vnútra. MV SR vlastní v budove len časť priestorov.
Správu polyvunkčnej budovy Europalace zabezpečuje MPM Správcovská spoločnosť, s.r.o. - podnet bol dostúpený mailom.


Ďurkechová
10. október 2020

Roman Šimo

Tento problém asi riešený nebude. Nie je mi známe, či správca o uvedenej požiadavke bol informovaný, no je dostupný kontakt.
https://www.mpmspravcovska.sk/
11. október 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme zodpovednej spoločnosti poslali dňa 11.2.2020 aj dnes.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania