Fatranská-chodník-výtlk

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 01. marca 2019

Na uvedenom chodníku na nachádza niekoľko nerovností a výtlkov. Predovšetkým od Fatranská č. 6 - č. 12. Táto frekventovaná ulica doposiaľ neprešla rozsiahlejšou rekonštrukciou, ako tomu bolo v prípade niektorých blízkych úsekov. Z dôvodu vizuálneho pohľadu v smere od autobusovej zastávky až v podstate po ZŠ Martinská, si tento priestor pýta pravdepodobne lepší prístup kompetentných. V budúcnosti riešenie dlažbovými kockami, namiesto asfaltového povrchu s doplnením mobiliáru lavičkami, by mohlo byť zaujímavým riešením pre zatraktívnenie lokality.

13. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, podnet sme zaslali zodpovedným osobám na riešenie. Mesto Žilina
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Andrea Bialoňová, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
20. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Podnet sme zaevidovali bude riešený postupne v závislosti na finančných a kapacitných možnostiach spoločnosti, ktorá pre mesto Žilina vykonáva opravy a údržbu komunikácií. Mesto Žilina.



Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
01. august 2019

Roman

Iba pre doplnenie foto aj ďalších miest vhodných na opravu. Takto je vhodný na opravu celý úsek od ulice Tatranská až po ul. Fatranská č.12. práve v spodnom úseku sa výtlky v podstate rozšírili, takže dúfam, že v rámci dodatočne vyčlenených peňazí pre Vlčince, sa újde aj pre tento chodník, aby neskôr náklady neboli väčšie. Nahlásené totiž vo februári 2019. Otázkou ale zostáva, či sa neplánuje tam rekonštruovať parovod alebo niečo podobné. V tom prípade, by sa to všetko muselo pravdepodobne prehodnotiť.
01. august 2019

Roman

07. august 2019

Roman

Dodatočná požiadavka na riešenie aj chodníka vo vnútrobloku Fatranská č. 7-12 (zadná strana paneláku).
07. august 2019

Roman

+

V sumáre bude treba riešiť prednú stranu panelákov Fatranská č. 1-12 a zadnú stranu paneláka Fatranská č. 7-12.
07. august 2019

Roman

Chcem poznamenať, že neprosím - nežiadam rekonštrukciu chodníka tak, ako sa realizovali doposiaľ. Bol by som rád, keby asfalt bol na úrovni obrubníkov a nie tak ako doposiaľ, že sa nalial asfalt na pôvodnú plochu, pričom okraj sa zanechal pôvodný - upadnutý. Tým sa potom krajnica nechráni do budúcna proti skoršiemu opotrebeniu a pôsobí to samozrejme aj mierne ako bariéra pri chodení.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania