Rosinská-chodník-bariérový

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 01. marca 2019

Chodníky na Rosinskej ceste po obidvoch smeroch, sú vo veľmi zlom stave od Dopravnej školy až po obec Rosina. Vykazujú absolútnu bariérovosť v pohybe chodcov, kočíkov a pod. Predovšetkým na strane sídliska, na mnohých miestach je chodník zarastený trávou, bez obrubníkov. V počiatočnom štádiu, by bolo možno dobré aspoň chodníky sprejazdniť, očistiť, opraviť nerovnosti a výtlky. V budúcnosti doplniť o cyklochodníky, z jednej i druhej strany.

13. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Zaslali sme ho zodpovedným osobám na riešenie. Mesto Žilina
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Andrea Bialoňová, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
20. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. V tomto prípade ide o finančne náročnú investíciu, ktorá nie je krytá v rozpočte mesta na tento rok. Preto v súčasnosti Mesto Žilina s rekonštrukciou neuvažuje.
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
20. marec 2019

Roman

Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. Chodníky, sú naozaj v tejto lokalite zanedbané. I trávnaté plochy, hlavne v okolí športovej haly v podstate neexistujú a to kôli parkujúcim autám, ktoré prichádzajú na podujatia. ŽSK, by mal riešiť i parkovanie pred halou, aby sa neničilo aj to málo zelene, čo je pri ceste. Chodníky verím, že sa s cyklotrasou zrealizujú aspoň v najbližších rokoch.
29. marec 2019

Matúš 👍

ŽSK plánuje vybudovať cyklotrasu od kruhového objazdu pri Celulózke až na Rosinskú cestu po ZŠ Karpatská na strane Rosinskej, kde je športová hala a následne prejde na druhú stranu cesty k sídlisku a ZŠ Karpatská. Projekt je už hotový niekoľko rokov, len v jednej časti boli problémy s majetkoprávnym vysporiadaním.
01. september 2019

Matúš 👍

Navrhovaný stav. Aspoň zo strany od mesta po internát je to v pláne rekonštruovať pri výstavbe cyklotrasy.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania