Rosinská-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Zodpovednosť za riešenie: Žilinský samosprávny kraj

V riešení
meno
Roman 01. marca 2019

Predovšetkým úsek od predajne Galimex po Kinekus je v dezolátnom stave plnom výtlkov, zničeného povrchu asfaltu.

13. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, podnet sme zaslali zodpovedným osobám na riešenie. Mesto Žilina

Andrea Bialoňová, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
01. apríl 2019

Adriana Skobodnikova

Rosinská-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Rozbita cesta a vytlky. Prosim neopravovat, pretoze cesta uz dnes vyzera ako patchwork. Ziadam o novy koberec, ktory sa nebude musiet kazdorocne latat.
11. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Správa ciest ŽSK eviduje poškodenie predmetného úseku cesty III. triedy č. 2084, kde úprava povrchu vozovky bola v minulosti realizovaná mikrokobercom. Správa ciest ŽSK v súčasnosti pripravuje podklady pre verejnú súťaž na výber zhotoviteľa pokládky nového emulzného mikrokoberca. Predpoklad realizácie opravy uvedeného úseku je v mesiacoch máj – jún 2019.
Kto? Žilinský samosprávny kraj

Žilinský samosprávny kraj
11. apríl 2019

Roman

Ďakujem za odpoveď a verím, že sa rekonštrukcia úseku zrealizuje v čo najkratšom čase k spokojnosti všetkých prechádzajúcich motoristov i cyklistov.
25. jún 2019

Matúš 👍

Uz sa na ceste pracuje. Dnes ju frezujú.
30. jún 2019

Roman

Na ceste je už nový asfaltový koberec, no ešte to asi dokončené nie je, keďže povrch sa mi zdá neupravený a okrem toho niekoľko kanalizačných vpustov na krajniciach je prepadnutých.
11. júl 2019

Roman

Aktuálny stav.
Cesta je pokrytá novým asfaltom od Rosiny až po križovatku s ul. Matice Slovenskej, no ešte sa má dokončiť stredný úsek v blízkosti autobusových zastávok a samozrejme prerobiť usadenie kanalizačných vpustov. Tie boli práve 11.7. označované. V neposlednom rade sa musí ešte nastriekať vodorovné značenie.
11. júl 2019

Roman

Pri odbočení na Rosinky je plocha, kde vozovka nie je spevnená, takže sa za určitú dobu začne možno krajnica rozpadávať.
05. august 2019

Matúš 👍

K vodorovnému DZ - strieka sa, tuším, až po cca 1 mesiaci, keď asfalt "dozrie". Dnes okolo 22:00 obnovovali značenie na križovatke pri Galimexe. Čo je tiež fajn, ze sa robí v noci. To bolo ale asi ešte na mestskej komunikacii, nie na komunikacii v sprave ŽSK. Snáď sa dočkáme aj na Rosinskej ceste. Hádam pouvažujú aj nad tým priechodom z Gemerskej v novej polohe.
30. august 2019

Matúš 👍

Stredové značenie ešte nie je vyznačené. Len priechofy. Niektoré poklopy ešte stále nie sú zdvihnuté.
16. september 2019

Roman

Túto informáciu som tiež zachytil. Už som tento rok ani nedúfal. Hádam to už bude všetko v pohode dokončené. Dokonca i tie nedorobené kanále, ktoré zostali jedine označené.
21. september 2019

Roman

Aktuálne prebiehajú práce na zvyšných úsekoch v Rosine i na území Žiliny.
24. september 2019

Roman

Aj zvyšný úsek bol už kompletne opravený (asfaltová plocha vozovky). Na označenie "vyriešený", by som rád ale ešte počkal, kým sa nenamaľuje vodorovné dopravné značenie.
05. október 2019

Matúš 👍

Už je vyznačené aj značenie. Ale stále sú niektoré kanále prepadnuté, neopravené a to aj tie vyznačené. Napr. v zastávkovom zálive Zvolenská smer Celulózka.
10. október 2019

Roman

Aktuálny stav.
Podnet z pohľadu opravy cesty môžem považovať na 97% za vyriešený. Na úspešné dokončenie rekonštrukcie zostávajú aspoň kanále pri spomínanej autobusovej zastávke.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.