Rosinská-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Zodpovednosť za riešenie: Žilinský samosprávny kraj

Vyriešený
meno
Roman Šimo 01. marca 2019

Predovšetkým úsek od predajne Galimex po Kinekus je v dezolátnom stave plnom výtlkov, zničeného povrchu asfaltu.

13. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, podnet sme zaslali zodpovedným osobám na riešenie. Mesto Žilina

Andrea Bialoňová, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
01. apríl 2019

Adriana Skobodnikova

Rosinská-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Rozbita cesta a vytlky. Prosim neopravovat, pretoze cesta uz dnes vyzera ako patchwork. Ziadam o novy koberec, ktory sa nebude musiet kazdorocne latat.
11. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Správa ciest ŽSK eviduje poškodenie predmetného úseku cesty III. triedy č. 2084, kde úprava povrchu vozovky bola v minulosti realizovaná mikrokobercom. Správa ciest ŽSK v súčasnosti pripravuje podklady pre verejnú súťaž na výber zhotoviteľa pokládky nového emulzného mikrokoberca. Predpoklad realizácie opravy uvedeného úseku je v mesiacoch máj – jún 2019.
Kto? Žilinský samosprávny kraj

Žilinský samosprávny kraj
11. apríl 2019

Roman Šimo

Ďakujem za odpoveď a verím, že sa rekonštrukcia úseku zrealizuje v čo najkratšom čase k spokojnosti všetkých prechádzajúcich motoristov i cyklistov.
25. jún 2019

Matúš 👍

Uz sa na ceste pracuje. Dnes ju frezujú.
30. jún 2019

Roman Šimo

Na ceste je už nový asfaltový koberec, no ešte to asi dokončené nie je, keďže povrch sa mi zdá neupravený a okrem toho niekoľko kanalizačných vpustov na krajniciach je prepadnutých.
11. júl 2019

Roman

Aktuálny stav.
Cesta je pokrytá novým asfaltom od Rosiny až po križovatku s ul. Matice Slovenskej, no ešte sa má dokončiť stredný úsek v blízkosti autobusových zastávok a samozrejme prerobiť usadenie kanalizačných vpustov. Tie boli práve 11.7. označované. V neposlednom rade sa musí ešte nastriekať vodorovné značenie.
11. júl 2019

Roman

Pri odbočení na Rosinky je plocha, kde vozovka nie je spevnená, takže sa za určitú dobu začne možno krajnica rozpadávať.
05. august 2019

Matúš 👍

K vodorovnému DZ - strieka sa, tuším, až po cca 1 mesiaci, keď asfalt "dozrie". Dnes okolo 22:00 obnovovali značenie na križovatke pri Galimexe. Čo je tiež fajn, ze sa robí v noci. To bolo ale asi ešte na mestskej komunikacii, nie na komunikacii v sprave ŽSK. Snáď sa dočkáme aj na Rosinskej ceste. Hádam pouvažujú aj nad tým priechodom z Gemerskej v novej polohe.
30. august 2019

Matúš 👍

Stredové značenie ešte nie je vyznačené. Len priechofy. Niektoré poklopy ešte stále nie sú zdvihnuté.
16. september 2019

Roman Šimo

Túto informáciu som tiež zachytil. Už som tento rok ani nedúfal. Hádam to už bude všetko v pohode dokončené. Dokonca i tie nedorobené kanále, ktoré zostali jedine označené.
21. september 2019

Roman

Aktuálne prebiehajú práce na zvyšných úsekoch v Rosine i na území Žiliny.
24. september 2019

Roman Šimo

Aj zvyšný úsek bol už kompletne opravený (asfaltová plocha vozovky). Na označenie "vyriešený", by som rád ale ešte počkal, kým sa nenamaľuje vodorovné dopravné značenie.
05. október 2019

Matúš 👍

Už je vyznačené aj značenie. Ale stále sú niektoré kanále prepadnuté, neopravené a to aj tie vyznačené. Napr. v zastávkovom zálive Zvolenská smer Celulózka.
10. október 2019

Roman

Aktuálny stav.
Podnet z pohľadu opravy cesty môžem považovať na 97% za vyriešený. Na úspešné dokončenie rekonštrukcie zostávajú aspoň kanále pri spomínanej autobusovej zastávke.
14. december 2019

Matúš 👍

Poklopy stále nie sú zdvihnuté.
15. december 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali SC ŽSK.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
01. január 2020

Matúš 👍

Už je čerstvo zdvihnutý aj poklop v zastávke Zvolenská.
01. január 2020

Roman Šimo

Pracovníkov som videl na tom dnes pracovať, čo ma celkom prekvapilo v čase prvého dňa v novom roku a nepochybne i v mierne mrazivom počasí. Ostatné ale nepredpokladám, že najbližšie týždne sa budú riešiť, alebo či vôbec. Tento na zastávke bol určite na tom najhoršie.
11. január 2020

Roman

Ja navrhujem podnet uzavrieť ako vyriešený. Najviac problémový kanál sa opravil. Tie ostatné, ak sa ukáže možno na jar, že je potrebné sa tým zaoberať, riešilo by sa to skôr v inom podnete týkajúcom sa kanalizačných vpustov.
11. január 2020

Matúš 👍

Podnet sa môže opäť otvoriť. Pri Topase sa vytvorili výtlky, vidno už pôvodnú vrstvu.
11. január 2020

Roman Šimo

Žeby sme zasa boli späť? To je zlé znamenie kvality prác a použitých materiálov.
11. január 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali SC ŽSK.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
11. január 2020

Matúš 👍

3.5 mesiaca sme si užili nový mikrokoberec :)
12. január 2020

Matúš 👍

Aktuálny stav.
12. január 2020

Roman Šimo

V rámci reklamácie sa to pravdepodobne môže opraviť. Zasa tam však vzniká zbytočná "záplata" a nebude cesta tvoriť jeden celok. Či to je hlavne tým, že vyhrá lacnejšia ponuka? Čo to je iba natreté? Opäť teda sklamanie.
06. február 2020

Matúš 👍

Opravené.
06. február 2020

Roman Šimo

Tak, to je "rýchlovka". Nech to teda vydrží.
06. február 2020

Matúš 👍

Je tam namiesto jamy kopček a je to označené značkou.
06. február 2020

Roman Šimo

Aha, to by ma prekvapili, keby v zime asfaltovali. Počkáme na ďalšie týždne.
06. február 2020

Matúš 👍

Ono to asfalt je, ale nie zarovno pôvodnej vrstvy, ale naviac.
22. február 2020

Matúš 👍

Vedľa toho opraveného výtlku pri topase sa vytvoril nový s rozmermi cca 10 x 10 cm.
18. apríl 2020

Matúš 👍

Vyriešené.
30. jún 2020

Matúš 👍

V Rosine je nová vozovka už rozkopaná 😂

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.