Nanterská-krík-neostrihaný

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Vyriešený

Neupravené živé ploty.

15. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Uvedené kríky nebránia vo výhľade ani nezasahujú do cyklochodníka či chodníka, ich tvar je práve pre tento druh prirodzený, takže ich nie potrebné strihať. Mesto Žilina.
Kto? Odbor životného prostredia MsÚ Žilina

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
15. marec 2019

Jan Rzeszoto Jan

Bol som na stretnutí sp. Vidrom tak mal opačný názor. Takže som trochu zmätený.
18. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Áno, po opätovnom posúdení Odbor životného prostredia MsÚ potvrdil, že krík bude ošetrený zmladzovacím rezom.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
17. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Po opakovanom preverení stavu uvádzame, že krík je v poriadku, je to jeho prirodzený habitus. V rámci jarno-letnej údržby sa upravujú všetky kríky na sídliskách podľa potreby, ak by zasahovali konáre z tejto výsadby do komunikácie, tak budú ošetrené. Ďakujeme za pochopenie. Mesto Žilina.



Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
14. apríl 2020

Roman Šimo

Kríky boli upravené v prvej polovici r. 2020. Spomenuté v inom podnete (ul. Záborského).
15. apríl 2020

Roman Šimo

Aktuálne foto po úprave kríkov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania