Tajovského-dopravné zrkadlo-chýbajúce

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Uzavretý
meno
Roman 04. marca 2019

Od Parku Ľ. Štúra, pri prechádzaní cez priechod pre chodcov v smere ku schodom na ul. Čulenova, je veľmi zlý výhľad. Môžu teda nastať nebezpečné situácie.

04. marec 2019

Jozef

Pán Roman z Parku Ľ. Štúra odkiaľ a s čím vychádzate na hlavnú komunikaciu?? Podľa foto je to nejasné...
08. marec 2019

Marianna

Tajovského-priechod pre chodcov-zle viditeľný

Ide o priechod pre chodcov, ktory vedie z Borickeho parku smerom na Bernolakovu. Odkedy sa tu postavil pri rekonstruicii parku murik, je to tu dost nebezpecne. Chodec musi vyjst uplne na kraj chodnika, aby videl auta, ktore zlava idu zo zakruty a vacsinou rychlo, takze aj vodic si chodcov vsimne na poslednu chvilu. Nehovoriac o tom, ze malo kedy tu vodici chodcov pustaju. Z parku tadialto vychadza mnoho ludi s detmi, tak by mozno bolo lepsie vyriesit to skor ako tu dojde k nejakemu nestastiu. Mozno by pomohlo aspon zrkadlo.
10. marec 2019

Peter

Tajovského-Cesty a chodníky-iné

Problematicke mieto na prechadzanie cez cestu smerom z Borickeho parku na ulicu Culenova. Nakolko murik z gabionov plni akurat esteticku funkciu, je neprakticky pre chodcov, ktori kvoli nemu nevidia na bliziace sa vozidla. Chyba dopravne riesenie (zrkadlo, retarder, znizenie rychlosti... ), ktore by ulahcilo prechadzanie cez cestu.
15. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Mesto Žilina nemá v pláne osadiť dopravné zrkadlo pri priechode pre chodcov na ul. Tajovského z dôvodu dostatočného rozhľadu na oba smery. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
15. marec 2019

Marianna

Traja rozni ludia, ktori tadial pravdepodobne prechadzaju castejsie, Vam nahlasili, ze rozhlad dostatocny nie je. Prepacte, ale Vasa odpoved nedava zmysel. Je len otazkou casu, kedy sa na tom prechode stane nehoda. Vezme si to na triko clovek, ktory z pohodlia kancelarie rozhodol, ze rozhlad je dostatocny? To zrkadlo tam urcite chyba.
17. marec 2019

Martin

Tiež si myslím, že je rozhľad smerom od parku nedostatočný. Zvlášť, keď je to úsek, kde vodiči radi prekračujú maximálnu povolenú rýchlosť.
18. marec 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
na základe pokračujúcich apelov na tento podnet ho opätovne preposielame samospráve.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
19. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Odbor dopravy MsÚ vykonal obhliadku daného miesta a trvá na svojej predošlej odpovedi, že nebudeme osádzať dopravné zrkadlo na ul. Tajovského z dôvodu dostatočných rozhľadových pomerov. Prechádzanie cez cestu je úkon, kedy je potrebné, aby chodci boli mimoriadne opatrní a viackrát skontrolovali situáciu na komunikácii. Rovnako vodiči musia rešpektovať dopravné predpisy, povolenú rýchlosť v meste a zohľadniť existenciu priechodu pre chodcov. Ďakujeme za pochopenie.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.