Kvačalova-osvetlenie-chýbajúce/nedostatočné

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Uzavretý
meno
xxx 08. marca 2019

Dobry den, chcela by sa informovat preco tato poulicna lampa niekomu sviety na pozemok rodinneho domu ? (Dalsia osvetluje parkovisko restauracie Sharingham) Nakolko sa tu v podvecernych hodinach pohybuju diviaky tak preco toto osvetlenie aspom neosvetluje cesticku po ktorej vacsina ludi chodi vencit svojich domacich milacikov

13. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Podľa vyjadrenia správcu verejného osvetlenia uvedené svietidlo svieti na chodník. Svietidlá pri parkovisku patria reštaurácii Sharingam. Vzhľadom na podperné body SSE tam nie je možné nainštalovať viac svietidiel. Mesto Žilina.

Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
21. máj 2019

xxx

Dobry den,

nedavno sa mi podarilo odfotit ako tato lampa svieti vo vecernych hodinach a tu je jasny dokaz. Tak preco tato lampa teda osvetluje tento pozemok dotycnym ludom s tohto domu a nesluzi obcanom na osvetlenie cesty. Preto ziadam aby tato lampa bola otocena tam kam ma a ked nie tak nech ju uplne odstrania. Clovek sa tu boji aj chodit zo psom aby na vas nezautocili diviaky ktore sa tu neustale zdrzuju.Dakujem
19. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Uvedené svietidlo bolo preverené správcom verejného osvetlenia priamo na mieste. V tomto prípade nie je možné otočenie svietidla z technických dôvodov. Stožiar je značne vzdialený od komunikácie, je tam zlý prístup a existujúci výložník je krátky, takže pri snahe o otočenie by vznikol problém s NN vedením. Navyše natočenie svietidla problém nevyrieši, pretože v uvedenom úseku je hustá zeleň a celkove by bol osvetlený len veľmi malý úsek celej uličky. Nezaznamenali sme žiadne ďalšie požiadavky týkajúce sa osvetlenia tejto časti, nejde o frekventovanú komunikáciu a mesto neuvažuje o úprave. Mesto Žilina.



Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
27. apríl 2021

Milada

Tak ked nema sluzit ludom treba ho dat prec a nie aby svietilo niekomu na pozemok tam kde treba tak uz niesu prostriedky

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.