Nešporova-strom-neorezaný

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 08. marca 2019

Na ulici, ktorá slúži ako cesta i chodník, v blízkosti križovania Nešporova - J. Sklenára, sa nachádzajú ihličnaté stromy, ktoré by si pravdepodobne zaslúžili úpravu koruny a to hlavne v spodnej časti. Týmto, by sa mohlo aj jednoduchšie upravovať okolie pri údržbe zelene a čistení od odpadkov. To isté v podstate platí aj v prípade kríkov. Tie v dvoch prípadoch zasahujú priamo do cesty a to ešte nie sú rozrastené v letnom období. V inej časti ulice, bol už podobný podnet hlásený, tak ak nie je táto úprava plánovaná, môže sa to zrealizovať v tom istom období.

09. marec 2019

Jaroslav

strom je pekný,ako je.skôr by mesto malo častejšie kosiť a zbierať odpadky
10. marec 2019

Roman

Súhlasím s tým, že stromy sú zjavne v dobrom stave. Kosiť a zbierať odpadky sa však dá, keď hlavne spodná časť stromov a kríky, budú citlivo prestrihané. To už je na odborníkoch, aby to zhodnotili. Treba sa pozrieť bližšie a vidieť, že by to chcelo trošku zrekultivovať. Žijú v mestskom prostredí a to hlavne všetkým žilinským ihličnanom, dáva očividne zabrať.
14. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Strom má svoj prirodzený tvar a nie je potrebné ho orezávať ani zasahovať do jeho rastu. Navyše chodník je v tejto časti dosť široký. Uvedenú lokalitu vyčistíme prostredníctvom aktivačných pracovníkov a následne zvážime, či je vhodné strom zo spodnej časti trochu vyvetviť. Mesto Žilina.
Kto? Odbor životného prostredia MsÚ Žilina

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
14. marec 2019

Roman

Ďakujem za odpoveď samosprávy. Len pripomínam, ten chodník je vlastne cesta, kde sa pohybujú naraz chodci, cyklisti i motorové vozidlá. ide skôr o tie kríky, ktoré zasahujú do cesty. Stromy, som v žiadnom prípade nechcel dať vyrúbať, ak by si to niekto myslel.
30. apríl 2019

Roman

Aktuálne foto.
03. jún 2019

Roman

Prosím opätovne preposlať samospráve. Pravdepodobne sa sústredila pozornosť na spomínané stromy (tie sa pravdepodobne ponechali bez orezu), no kríky, ktoré výrazne už zasahujú do cesty, orezané neboli. Nie som si však istý, či už v tomto období, sa orezať môžu. Ďakujem.
17. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. V súčasnosti nie je potrebné upravovať kríky v tejto lokalite. V rámci letnej údržby sa v prípade potreby upravia, musíme však zohľadňovať priority vzhľadom na kapacitné a finančné možnosti, ktoré máme pre údržbu zelene v meste. Mesto Žilina.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
17. jún 2019

Roman

Samozrejme s vyjadrením súhlasiť nemôžem. Jedná sa o cestu i chodník súčasne. Množstvo ľudí prechádza aj od autobusovej zastávky v smere na Bôrik a kríky sú obmedzujúce pre autá, cyklistov a chodcov. Bolo to nahlasované už v marci. V jarnom období sa vykonávali orezy na blízkych miestach. Mohlo sa to spojiť, keďže sa nejednalo o veľkú úpravu. To už je ale o manažmente konkrétnych prác a nie len asi o peniazoch v reálnom čase. Do budúcna, by bolo vhodné lokality zmapovať ako celok, aby sa práce nekúskovali. Tým vznikajú aj možno väčšie finančné náklady, ako následok viacerých výjazdov. Táto ulica býva od predajne Billa až po uvedenú časť každý rok v zlom stave. To je všeobecne známe. Viem, je to aj o nás občanoch. No musí aj mestu záležať na tom, ako ten v podstate vstupný priestor do centra vyzeral dobre.
Vopred ďakujem, ak sa podľa možností tie kríky upravia.
03. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť zaslali samospráve s prosbou o reakciu.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
03. október 2019

Roman

Áno, kríky sú stále v stave, že by bolo vhodné ich ostrihať na úroveň krajnice cesty.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania