Univerzitná-kanalizácia-upchatá

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 15. marca 2019

V úseku križovatky u. Univerzitná - ul. Vysokoškolákov, sa po každom väčšom daždi, vytvorí rozsiahla vodná plocha, ktorá pokrýva časť cesty a chodníkov. Problém je niekoľkoročný. Možno nestíha odvádzať kanalizácia alebo kanál sa ihneď upchá naplaveninami.

20. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Preveríme dažďovú kanalizáciu v uvedenej lokalite.
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
12. apríl 2019

Matúš

Prečo tam je tak strašne veľa blata na tom chodníku?
17. apríl 2019

Roman

Nános blata, tam býva vždy po väčších prívalových dažďoch. Splavuje sa to pravdepodobne z kopca na ul. Univerzitná.
13. máj 2019

Roman

Aktuálny stav.
Kanál je zanesený. Možno, by bolo dobré urobiť ďalší ešte niekde vyššie. Nie je predsa možné, aby každý rok musia autá, chodci i cyklisti prechádzať cez "bazén" vody a bahna práve po výdatnejších dažďoch.
16. máj 2019

Roman

Univerzitná-kanalizácia-upchatá

V lokalite OC Dubeň na ulici Univerzitná a Za Plavárňou, sa nachádza niekoľko kanálov, ktoré v niektorých prípadoch neboli čistené asi dlhšie a sú upchaté, dokonca z nich rastie tráva.
17. máj 2019

Matúš

Tento podnet sa ťahá už strašne dlho, bol by som rád keby sa mesto konečne vyjadrilo kedy začne konať. Prípadne prosím o opätovné preposlanie podnetu mestu.
14. jún 2019

Roman

Do podnetu zaraďujem detailné foto niektorých kanalizačných upchatých vpustov na ulici Univerzitná a ul. Za plavárňou. Je možné, že "jazero", ktoré sa takmer pravidelne tvorí po väčších dažďoch na priechode pre chodcov a cyklistov na križovatke pri Kauflande, je spôsobené nie len zlým sklonom komunikácií ale aj práve upchatými kanálmi, cez ktoré stekajúca voda nedokáže rýchlejšie odtiecť. V tomto prípade, je však naozaj dobré zvážiť, či na strane pri tenisových kurtoch postačuje súčasné množstvo kanalizačných vpustov.
14. jún 2019

Roman

...
14. jún 2019

Roman

...
14. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
14. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Uvedený podnet evidujeme, avšak vzhľadom na značné množstvo aktuálnych požiadaviek (nielen z portálu "Odkaz pre starostu") ich spoločnosť, ktorá vykonáva údržbu komunikácií rieši postupne. Mesto Žilina.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
20. júl 2019

Matúš 👍

Aktuálny stav.
21. júl 2019

Roman

Tiež som zachytil tento stav zaplavenej cesty a chodníka. Opakovane tvrdím, že sa to deje už niekoľko rokov. Toto nie je ohnutá značka, ktorej oprava možno trošku počká. Veľká kaluž totiž spôsobuje bariéru v prechádzaní hlavne chodcov a cyklistov cez cestu. V celej lokalite kanalizačné vpusty vyčistené nie sú. Uvedomujem si tohtoročné finančné možnosti, ale tento podnet bol hlásený ešte v marci a máme teraz júl. osobne som videl čistenie vpustov na inej ulici a celkom sa mi to nezdá efektívne. Nedokážem to však objektívnejšie posúdiť.
06. august 2019

MARTIN VIDRA

Vysokoškolákov-kanalizácia-upchatá

Upchate kanaly pri mountfilde
07. august 2019

MARTIN VIDRA

Si robite z nas srandu? Ved v tych vpustiach rastie trava. To ako dlho sa necistili? Zaujmalo by ma kto je za takuto (ne)pravidelnu udrzbu zodpovedny? Kde je nejaky plan udrzby?
02. september 2019

Roman

Aktuálny stav počas dažďa.
Podľa môjho názoru sa nejedná o riešenie v poradí, ale o stav v podobe havárie. Ako som už uviedol, môže byť problém nie len v upchatej kanalizácii, no práve vyčistenie kanalizačných vpustov na úseku pri tenisových kurtoch a ihrisku ŽU i v úseku od tenisového klubu popri parkovisku a budove OC Dubeň, musí byť prvoradé. Ja si uvedomujem, že veľká zodpovednosť je hlavne minimálne minulého vedenia mesta. Hlásil sa ale problém takto verejne v tomto volebnom období, tak prosím riešiť. Potom už môžeme lokalitu označiť ako príznačnú podľa názvu "Za plavárňou", ak nenastane zmena. Veď ako občan, nežiadam v tomto výmenu vyblednutej dopravnej značky.
02. september 2019

Roman

02. september 2019

Roman

...Okrem iného som si všimol, že voda dosť odtekala smerom na uvedenú križovatku aj od ihriska ŽU, kde má teraz základňu firma pravdepodobne realizujúca výmenu parovodov.
02. september 2019

Roman

11. september 2019

Miroslav Suďa

Vysokoškolákov-cyklotrasa-znečistená

V oblasti je naplavené bahno. Na blate sa nedá zabrzdiť a tak cyklisti sa dostavaju do nebezpečnej situácie v pripade križujúceho auta po ceste.
11. september 2019

OS MP Žilina

Vysokoškolákov-chodník-znečistený

kaluža
11. september 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
14. september 2019

Roman

Pre doplnenie aj foto niektorých kanálov z hornej časti Univerzitnej ulice.
26. september 2019

Roman

Prešiel som ulicu Za plavárňou a ulicu Univerzitnú. Zdá sa mi, že väčšina kanálov bola vyčistená. Hodnotím to ale len z pohľadu na vozovku. No v niektorých som videl zblízka vodu dosť vysoko, takže či boli vyčistené naozaj všetky a to vrátane kanála na križovatke pri obchodných centrách. Povrchovo upchatý ale nevyzerá. Ukázalo sa však, že problém po dažďoch pretrváva vo forme tvorenia sa veľkých kaluží na chodníku. Zlé vyspádovanie.
02. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali samospráve s prosbou o vyjadrenie.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
09. október 2019

Roman

Čo sa týka kanálov, v tomto momente môžem považovať za vyriešené. Čoskoro ale budú asi problémy, keďže som si všimol už dosť nahromadeného lístia hlavne na najviac problémovom mieste. Čas ukáže. Spádovanie chodníka a cyklochodníka bude však potrebné riešiť, pretože prepadliny na dlažbe spôsobujú neustále zabahnenie či zaliatie vodou. Verím, že na magistráte o probléme vedia a v najbližšom možnom období sa bude riešiť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania