Za plavárňou-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 18. marca 2019

Znečistené prostredie popri chodníkoch. Pravdepodobne však pozemky, patria súkromníkom.

19. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. V tomto prípade nejde o pozemky v správe mesta. Vlastníkovi pozemku pošleme výzvu, aby si svoj majetok udržiaval v riadnom stave. Mesto Žilina.


Kto? Odbor životného prostredia MsÚ Žilina

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
26. apríl 2019

Roman

Aktuálne foto.
Nie som si celkom istý, či priestor bol upravený alebo nie. Možno svoje urobila príroda a časť odpadkov asi rozfúkal časom vietor.
29. apríl 2019

Roman

V detaile vidieť, že odpadky zostali. už by mali súkromní vlastníci pochopiť, že keď majú peniaze na kúpu a platenie daní za takéto pozemky, nech sa starajú aj o ich údržbu do samotnej výstavby. Toto je len malý príklad. V Žiline je určite viac nezodpovedných.
27. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Uvedená lokalita je uprataná. Mesto Žilina.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
28. máj 2019

Roman

Aktuálny stav.
Lokalita uvedená v podnete, nevykazuje známky vyčistenia.
28. máj 2019

Roman

.
14. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. K podnetu uvádzame nasledovné: Mesto môže konať len v zmysle platnej legislatívy. Poslali sme výzvu majiteľovi pozemku a následne bol pozemok pokosený a pôvodné odpadky boli vyzbierané, čo bolo aj skontrolované. Ide o lokalitu kadiaľ vedie pomerne frekventovaný chodník a to, že tam opäť pribúdajú drobné odpadky je žiaľ na ľuďoch a ich správaní k okoliu. Mesto nemôže zasahovať do súkromných pozemkov, navyše zákon rieši údržbu pozemkov najmä z pohľadu kosenia alebo nelegálnych skládok (v tomto prípade sa nejedná o nelegálnu skládku). Mesto Žilina.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
15. jún 2019

Roman

Chodím tadiaľ často, ale mám taký pocit, že vždy tam boli hlavne tie pôvodné odpadky. Je to však môj subjektívny pocit, keďže podnet bol nahlasovaný ešte v marci. Vtedy uvedená časť nebola ešte zarastená zeleňou a teraz je ťažko stav porovnať. Čo sa týka pokosenia, tak to by malo asi vyzerať inak, než na foto z apríla. Mohlo sa to nadoraz pokosiť a vyhrabať, aby sa darilo viac tráve ako tej možno invazívnej rastline. Samozrejme rešpektujem, že sa jedná o súkromný pozemok. To je už na svedomí a zodpovednosti majiteľa. Občan je vždy iba ten pod "pódiom". Treba asi len veriť, že tento zanedbaný pozemok časom bude vyzerať krajšie.
05. október 2019

Roman

V súčasnosti, keď sa pokosila invazívna rastlina, vidieť v tom poraste množstvo odpadkov. Nie som si teda istý, či po vyschnutí pokosenej rastliny sa okrem nej odstránia aj odpadky.
06. október 2019

Jan Rzeszoto Jan

Stále neporiadok.
06. október 2019

Roman

...A stále tam chýba smetný kôš, ktorý by mohol aspoň trošku zmierniť odhadzovanie odpadkov na voľné priestranstvo. Súkromník, nech si svoj pozemok oplotí, lebo takto sú starosti občanov i jeho starosťami. Ja tam plot v tomto štádiu nechcem, no musí to byť asi nútené zlo v súčasnom stave.
06. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet bol poslaný samospráve dňa 3.10.2019.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
07. október 2019

Lk

Prikazuješ, aby si majiteľ oplotil súkromný pozemok. A to na základe akého predpisu? Len preto, že si si to Ty zmyslel? Neskutočné !!!!
07. október 2019

Roman

Ja nikomu nič neprikazujem Lk. Iba navrhujem ako krajné riešenie, keďže majiteľ sa nedokáže pravdepodobne starať o svoj pozemok tak, aby to občan tohto mesta nevnímal ako problém, s ktorým má starosť napríklad aj samotný mestský úrad....Skúste (nepotykali sme si) Lk navrhnúť iné riešenie, ak sa Vám toto nepozdáva.
09. október 2019

Lk

V tvojom profile je doteraz 353 podnetov a 572 komentárov. Už by si sa mohol pričiniť aj ináč, napríklad zobrať vrecko a niekde na miestach, ktoré vypisuješ, odpadky aj vyzbierať. Čo ty na to ? A môžeš mi kľudne tykať. Laco
09. október 2019

Roman

Ja som sa už Lk pričinil aj aktívne a nechválim sa tým. Ja s tým nemám problém. Nie však vždy má človek možnosť a čas riešiť problémy mesta aktívne. Verím, že to Laco chápete. Firmy pracujúce pre mesto majú predsa len lepšie možnosti, keďže je to ich prácou. Toto však nie je pôda na osobné diskusie. Ďakujem za pochopenie.
10. október 2019

Lk

Súhlasím, nie je to na osobnú diskusiu. Ja som len reagoval na to, že s tými súkromnými majetkami a pozemkami je to problém, takéto požiadavky sú ťažko vymožiteľné, niekedy sa to prakticky ani nedá. Mestské firmy zasa nemôžu za "naše dane" udržiavať súkromné pozemky. A je to aj o ľuďoch, napr. koľko plôch sa vyčistí a za krátky čas je tam znova neporiadok. To je všetko, čo som chcel povedať. Vďaka.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania