Majerská-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Vyriešený

Neporiadok.

28. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. V takýchto prípadoch najprv preveríme vlastnícke vzťahy k pozemkom a podľa zistenia budeme postupovať. Je naozaj smutné, ako sú ľudia schopní znečistiť priestranstvá. Mesto Žilina.

Kto? Odbor životného prostredia MsÚ Žilina

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
29. marec 2019

Jozef

najprv upratať a potom vymáhať náklady na odstránenie od zisteného majiteľa...
02. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Pán Jozef, také niečo nie je reálne možné. Existujú napríklad nevysporiadané pozemky alebo pozemky, kde je niekoľko desiatok vlastníkov a vymáhanie v takých prípadoch je zložité a často neúspešné. Mesto sa musí v prvom rade starať o svoj majetok.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
02. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

V tomto prípade ide o súkromný pozemok, majiteľovi zašleme výzvu, aby ho udržiaval v riadnom stave. Mesto Žilina.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
11. júl 2019

Roman

Aktuálny stav.
Neporiadok zmizol. Pribudla iba vyššia tráva.
21. október 2019

Roman

Po odstránení plechovej búdy, zostal na mieste menší neporiadok. Je možné, že sa v najbližších mesiacoch plánuje tu začatie výstavby. To je však len môj odhad.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania