Vysokoškolákov-kôš-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 26. marca 2019

Pri frekventovanom chodníku v oblasti od OC Dubeň po internáty ŽU, by bolo možno vhodné umiestniť minimálne ešte dva odpadkové koše.
Odporúčané miesta: oproti predajni Decathlon, v blízkosti priechodu pre chodcov pri Kauflande v smere na internáty.

28. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Preveríme situáciu a ak to bude technicky možné a vlastnícke vzťahy to umožnia, koše doplníme. Mesto Žilina.
Kto? Odbor životného prostredia MsÚ Žilina

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilinaz
10. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, na uvedenej ulici sme doplnili smetný kôš.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
10. apríl 2019

Roman

Áno, všimol som si pri priechode od Kauflandu nový smetný kôš. Za to ďakujem. Druhý som si však zatiaľ nevšimol. Asi by bol naozaj vhodný niekde v oblasti predajne Decathlon. Spokojnosť teda zatiaľ na 50%. Verím, že sa doplní aspoň ešte ten jeden kus.
10. apríl 2019

Roman

Pre doplnenie len ešte jednu pripomienku. Nový kôš je na nie celkom optimálnom mieste. Je totiž vlastne mimo chodníka pre chodcov a aj z tohto dôvodu, to môže oveľa viac ľudí - hlavne študentov akoby nútiť, prechádzať cez trávu. Deje sa to aj teraz (vidieť na foto), no chce zahodiť papier a tak už pokračuje skratkou. Chápem, že najbližší stĺpik je práve tam, kde kôš bol umiestnený. Chcelo, by asi ale trošku do detailov riešiť aj takéto relatívne menšie práce. Ďakujem za pochopenie.
23. apríl 2019

Roman

Nie som si istý, či mesto plánuje ešte aj druhú smetnú nádobu na tejto trase, ale ak áno, tak pri chodníku v blízkosti športovej predajne sa nachádza pravdepodobne dlhší čas nevyužitý stĺpik, na ktorý sa kôš môže umiestniť.
21. júl 2019

Roman

Zatiaľ bez opätovného vysvetlenia. V oblasti uvedeného stĺpika, by bolo naozaj vhodné tento kôš umiestniť.
31. júl 2019

Matúš 👍

Súhlasím s Romanom, ešte jeden kôš by sa v danej lokalite zišiel. Taktiež mi tam chýba, keď tade chodím. Chodník je aj dosť frekventovaná spojnica Vlčiniec s mestom a OC Dubeň. Daný stĺpik je fajn nápad.
02. október 2019

Roman

Bez reakcie samosprávy. Naozaj, by bolo dobré zvážiť umiestnenie ďalšieho smetného koša a to možno na ten voľný stĺpik.
04. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali samospráve.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
22. november 2019

Roman

Stále ten jeden stĺpik taký opustený, sám.
18. december 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť preposlali samospráve.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
19. január 2020

Roman

Neviem, či je až taký problém s tými smetnými nádobami. Aspoň po rekonštrukcii chodníkov musím dúfať v zmenu.
22. január 2020

Roman

Aktuálne pribudol pri internátoch jeden smetný kôš. Ďakujem za to. Ešte je to však myslím si hlavne pri obchodnom centre nedostatočné.
Inak, obchodné centrá som si nevšimol, že by si robili starosti s vlastnými smetnými nádobami. Vďaka ich existencii je množstvo odpadu po okolí a väčšinou tak zostáva starosť iba na mesto.
13. február 2020

Roman

Navrhované miesto je myslím trošku akoby schované a tak by bolo asi vhodnejšie kôš umiestniť bližšie ku kruhovej križovatke, kde sa križuje aj niekoľko chodníkov. Mesto ale pravdepodobne nie je ochotné veľa smetných nádob na túto dlhú ulicu umiestňovať. Ja to trošku aj chápem, keďže je to náročné na financie. Na druhej strane, ale odpadu všade pribúda.
12. máj 2020

Roman

Zhrnutie - Smetný kôš sa nachádza:
- topoľové stromoradie 2 x
- internáty ŽU 1x

Zhrnutie - vhodné ešte doplniť:
- kruhová križovatka s ul. Univerzitnou - parovodná šachta 1x
- križovatka s ul. Matice Slovenskej 1x (možné vymeniť so smetnou nádobou pri internátoch ŽU, ktorá nebýva zatiaľ na prekvapenie často využívaná)
16. máj 2020

Matúš 👍

Podnet vhodné premiestniť v mape možno kúsok na OC Dubeň.
16. máj 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
polohu sme upravili.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
16. máj 2020

Roman

Umiestnenie smetných nádob bolo pôvodne hlásené s požiadavkou od kruhovej križovatky po zastávku MHD na Tatranskej ulici. Značka je teda cca asi správne. Nedávno som odporúčal umiestniť kôš ku križovatke s ul. Matice slovenskej. Na tom mieste som ale pravdupovediac nevidel nikdy viac odpadkov a tak by sa mohol dať niekde nižšie medzi Centrum a internáty. Potom ešte zostáva kruhová križovatka pri ul. Univerzitná. Sú to len moje odporúčania a uvedomujem si, že mesto len ťažko bude navyšovať kapacity smetných nádob.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania