Čajakova-detské ihrisko-poškodené

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 09. apríla 2019

Plocha, ktorá slúži aj ako v podstate detské ihrisko, nie je úplne v optimálnom stave. V pekné dni, sa na uvedenom mieste zhromažďuje aj niekoľko detí, ktoré nemajú dobré podmienky na športové aktivity. V tomto prípade aspoň oprava basketbalového koša, môže momentálne postačovať. V budúcnosti, sa však bude mesto musieť zaoberať aj tým, že v "starej" časti Hlín, vrátane ulice Čajakova, neexistujú takmer žiadne ihriská hlavne na loptové hry. V tejto oblasti sa menia generácie. Starších je menej a pribúdajú mladší.

15. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Mesto Žilina má v súčasnosti v príprave projekt „Nadstavba a stavebné úpravy Materskej školy Čajakova v Žiline“ v rámci Integrovaného operačného programu, ktorého súčasťou je aj revitalizácia vonkajšieho areálu MŠ a detského ihriska. Revitalizácia je naplánovaná v tomto roku a ihrisko bude slúžiť deťom, ktoré navštevujú materskú školu. V najbližšom období je naplánovaná obhliadka uvedenej lokality v súvislosti s celkovým využitím danej plochy. Mesto Žilina.



Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
15. apríl 2019

Roman

Ďakujem za odpoveď. Budem rád, ak sa lokalita zhodnotí v smere budúcich úprav na využitie športoviska i pre deti mimo MŠ. Aby hlavne, bolo bezpečné pre hry na celom ihrisku. Možno, by sa mohol odstrániť aj plechový "prístrešok", ktorý je pravdepodobne momentálne využívaný spoločnosťou Bytterm, prípadne spoločnosťou ŽT. Všetko, je to ale asi aj o technických možnostiach uvedeného priestoru.
04. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme preposlali samospráve s prosbou o vyjadrenie.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
04. október 2019

Roman

Projekt rekonštrukcie MŠ je už na prahu realizovania, takže dúfam, že sa bude myslieť aj na deti, ktoré do škôlky nechodia. Momentálne na uvedenej ploche parkujú v priebehu dňa iba autá Bytterm-u..
14. október 2019

Roman

Doplňujúce foto aktuálneho stavu. Zatiaľ samozrejme bez zmeny a opakujem predtým spomenutú prosbu, keďže deti tam bývajúce naozaj nemajú v okolí veľké možnosti na loptové hry.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania