Vojtecha Spanyola-chodník-výtlk (od Fándlyho po Bôrický park)

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení

Nebezpečne zdvihnutý chodník oproti ČS SHELL

24. jún 2019

Roman

Nedávno som tadiaľ prechádzal a nezdalo sa mi, že až tak chodník bol zdvihnutý. Možno vplyvom posledných poveternostných podmienok, táto výrazná nerovnosť nastala. Môžem sa ale mýliť. Avšak celý ten chodník od novej svetelnej križovatky až v podstate po jeho koniec na hranici Parku Ľ. Štúra, si vyžaduje pozornosť kompetentných. V čo najbližšom časovom horizonte, by bolo vhodné celý chodník zrekonštruovať. Možno použiť namiesto asfaltu dlažbu. Momentálne sa tam nachádza množstvo výtlkov a nerovností, okraj chodníka je zúžený vďaka znečisteniu, zarasteniu trávou a to možno aj vďaka nespevnenému vyvýšeniu. Kamene, ktoré slúžia práve ako spevnenie v oblasti kaplnky, nevyzerajú stabilne a môžu sa ľahko uvoľniť na chodník.
24. jún 2019

Roman

...
24. jún 2019

Roman

...
24. jún 2019

Roman

...
28. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Podnet sme zaevidovali do poradia a bude riešený postupne v závislosti na finančných a kapacitných možnostiach spoločnosti, ktorá pre mesto Žilina vykonáva opravy a údržbu komunikácií. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Andrea Bialoňová, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
18. január 2020

Matúš 👍

Nenastala zmena aj tu pri nedávnej reko chodníkov? A podnet je nesprávne umiestnený v mape.
18. január 2020

Roman Šimo

Bez zmeny.
20. január 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali samospráve.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
22. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, uvedený podnet naďalej evidujeme. Oprava chodníka bude vykonaná v závislosti na finančných prostriedkoch samosprávy vyčlenených na opravu a údržbu komunikácií. Mesto Žilina.
Kto? Odbor správy verejného priestranstva a životného prostredia, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor komunikácie a vzťahov s verejnosťou, MsÚ Žilina
16. marec 2020

Roman Šimo

Takto, by mali všeobecne vyzerať chodníky čo najviac. Podľa možností zarovnané s obrubníkom a povrch dlažba. Myslím to v centre mesta a v jeho širšom okolí, prípadne parkové lokality.

Chodník na foto je z ulice Pod univerzitou.
06. máj 2020

Matúš 👍

Stále je podnet zle umiestnený v mape. Ťažšie sa potom dohľadáva.
06. máj 2020

Roman Šimo

Trasa od križovatky s ul. Juraja Fándlyho po cestné premostenie (Park Ľ. Štúra).
07. máj 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
polohu v mape sme upravili.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania