P. O. Hviezdoslava-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

Neriešený
meno
Dominik Ďurana 03. októbra 2019

Dobrý deň

Chcel by som sa opýtať, či by mesto nemohlo prehodnotiť parkovaciu politiku na železničnej stanici.

Dnes som išiel odviezť partnerku na vlak a pomôcť jej s kufrom a keď som sa vrátil, mal som na aute papuču, za ktorú som následne musel zaplatiť tridsať eur. Partnerku vozím dosť často, niekedy aj viackrát za deň a keby som mal vždy na tých 5 minút si kupovať lístok, vyšlo by ma to draho. Navyše aby sa mi pán policajt vyhrážal preskúšaním za takýto priestupok mi príde neprístojné. Viem že je potrebné si kúpiť lístok, ale niekedy keď veziem partnerku sa ponáhľame a jednoducho na to nemám čas, keď jej chcem pomôcť s batožinou.

Žiadam teda prehodnotenie tejto parkovacej politiky, aspoň na železničnej stanici.

06. júl 2019

Vladimír

Prečo sa v Žiline nedá kúpiť 15, 30, 45 minútový parkovací lístok? Lebo parkovacie automaty sú staré a zároveň to aj mestu vyhovuje. Však kúpte nové, moderné.
10. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Mestská polícia rieši státie na vyhradených platených parkovacích miestach podľa § 25/ods. 1o, Zákona o cestnej premávke č. 8/2009 Z.z. - ,,vodič nesmie zastaviť a stáť na platenom parkovisku, ak vozidlo nemá zaplatený poplatok za parkovanie“, to znamená, že pokiaľ si vodič vozidla nezakúpi platný parkovací lístok, naplní skutkovú podstatu priestupku tým, že vedome nerešpektuje dopravné značenie IP17a - platené parkovisko. Za porušovanie dopravných predpisov a nerešpektovanie dopravných značení hrozia vodičom sankcie zodpovedajúce závažnosti dopravného priestupku. V prípade prehodnotenia časového intervalu, na aký je možné zakúpiť parkovací lístok a prípadných zmien parkovacej politiky odporúčame občanom, obrátiť sa na Žilinskú parkovaciu spoločnosť.
Kto? Mestská polícia Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina
13. júl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný Žilinskej parkovacej spoločnosti.

S pozdravom

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
03. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali zodpovednej spoločnosti.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
18. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť preposlali.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
04. december 2019

Pavol Senko

Zilinska parkovacia spolocnost je dojna krava isteho pana podnikatela. Necakajte od nej nejaky progres ako nove automaty (kde by sa dalo platit aj kartou) alebo aktualizaciu parkovacej politiky. Mesto by mohlo v tomto pripade trochu zatlacit.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania