Predmestská-krík-neostrihaný

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Vyriešený
meno
Roman Šimo 06. júla 2019

Veľmi zanedbaný priestor v oblasti cyklotrasy, ktorú často musia využívať aj chodci. Pod areálom Nemocnice sa nachádza množstvo rastlinstva, ktoré by bolo vhodné zredukovať na čo najmenšiu možnú mieru. Okrem toho, že to vytvára živnú pôdu pre hromadenie sa odpadkov, poskytovanie ubytovania ľuďom bez domova, tak zabraňuje i k bezproblémovému prechádzaniu po tomto chodníku.

08. júl 2019

Monika

Úplne súhlasím 👍 bolo by vhodné zabezpečiť nejakú pravidelnú údržbu, vysadiť do tých betónových kvetináčov kvety a hneď by to inak vyzeralo, netreba veľa. Večer sa tadiaľ človek bojí aj prejsť...
09. júl 2019

Roman

Podobný stav v úseku od Zdravotnej SŠ na Vlčince. Tam ide skôr hlavne o uvoľnenie priestoru cesty.
12. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Ostrihanie kríka sme zadali správcovi zelene, ktorý vykoná jeho úpravu v rámci strihania živých plotov. Mesto Žilina.
Kto? Odbor životného prostredia, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina
23. júl 2019

Roman

Okraj chodníka pod nemocnicou bol upravený. Úprava zvyšného terénu, ale pravdepodobne ešte neprebehla. Ak samozrejme vôbec tento rok prebehne.
22. október 2019

Roman

Priestor vedľa chodníka, by sa mohol v období jeseň-jar upraviť aspoň do vzdialenosti 1,5-2,0 m v smere k nemocnici. Do kvetináčov potom nasadiť trvácne kvety, aby ten priestor naozaj nevyzeral tak spustnuto.
11. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, priestor vedľa chodníka bude upravený počas jarných mesiacov v budúcom roku. Mesto Žilina.
Kto? Odbor životného prostredia, MsÚ Žilina
Kedy? I. polrok 2020

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina
17. február 2020

Roman Šimo

Oblasť plánovanej revitalizácie lokality v zatiaľ neurčenom termíne.
02. máj 2020

Roman

Priestor bol pravdepodobne v bližšie neurčenom čase upravený. Neviem to ale potvrdiť ani vyvrátiť. Informácie k tomu chýbajú. Na prvý pohľad sa to tak zdá. Tie kvetináče, by ale mohli byť tiež obohatené novou výsadbou. Revitalizácia tejto lokality, bude možno až za niekoľko rokov. Preto nejaké úpravy je potrebné vykonávať už teraz a priebežne podľa možností.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania