Veľký diel-vertikálna značka-poškodená

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení

Otočená značka. Pravdepodobne vandalizmus.

10. august 2019

Roman Šimo

Oproti Výskumnému ústavu dopravy - nová výstavba RD.
11. august 2019

Roman Šimo

Je však otázne, či táto zákazová značka má ešte opodstatnenie, aby bola na tomto mieste a s takýmto upraveným popisom, umiestnená. Na konci zástavby ešte prebieha síce výstavba, no vo väčšine domov už určite bývajú ľudia i s motorovými vozidlami. Prosím teda o prehodnotenie aj tohto stavu.
13. august 2019

Pavol Senko

presne tato znacka bola nezmyselna uz pri jej osadeni a mala by byt odstranena.. navstevy nie su povolene? jazdia tam vo velkom cudzie auta ludom popred domy? :)
22. august 2019

Roman

Značka bola otočená. Bolo by však pozitívne, aby sa vyjadrili kompetentní, či tento variant je na tomto mieste aj vhodný.
11. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet, ktorý sme poslali zodpovedným osobám na riešenie. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina
23. september 2019

Matúš 👍

Značka je už otočená správne.
23. september 2019

Pavol Senko

Tento podnet by mal byt zmeneny na odstranenie znacky.
23. september 2019

Roman Šimo

Značka bola ešte v auguste otočená správne. Čakalo sa skôr na vyjadrenie, či má značka význam tak, ako je tomu v súčasnosti.
30. september 2019

Pavol Senko

Podla komentu v inom podnete bola znacka pravdepodobne osadena svojpomocne aby zamedzila parkovaniu studentov univerzity. Bohuzial v takomto prevedeni je nezmyselna pretoze zakazuje vjazd aj napriklad poste alebo smetiarom. lepsie by bolo napr namalovanie zltych ciar alebo osadenie zony zakazu statia.

https://www.odkazprestarostu.sk/zilina/podnety/78901/velky-diel-parkovanie-problemove
04. október 2019

Peter

Tatranská-vertikálna značka-poškodená

križovatka ulíc veľký diel a pod univerzitou zastriekana dodatkova značka
29. november 2019

Michal

Tatranská-vertikálna značka-poškodená

Dodatková značka ku zákazovej značke je posprejovaná čiernou farbou
11. január 2020

Matúš 👍

Stále bez zmeny, zastriekané.
13. január 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali samospráve.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
14. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, uvedený podnet evidujeme. Vzhľadom na veľké množstvo podnetov týkajúcich sa opráv dopravného značenia však nie je možné nateraz zabezpečiť opravu všetkých poškodených dopravných značení. Pri ich opravách sa postupuje podľa závažnosti poškodenia, poradia v akom boli podnety nahlásené a v závislosti na finančných prostriedkoch vyčlenených na tento účel. Mesto Žilina.
Kto? Odbor správy verejného priestranstva a životného prostredia, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor komunikácie a vzťahov s verejnosťou MsÚ Žilina
20. apríl 2020

Matúš 👍

Bez zmeny. Podnet je taktiež zle umiestnený v mape.
20. apríl 2020

Odkazprestarostu.sk

Poloha bola upravená.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
26. apríl 2020

Pavol Senko

mna by zaujimalo ci odbor dopravy cita aj diskusiu pod podnetmi lebo vo vacsine pripadov to tak vyzera ze nie. v diskusii casto padnu rozne navrhy ako situaciu riesit aj rozne vysvetlenia.

takze znova zopakujem co som povedal vyssie. znacka v aktualnom prevedeni nedava vobec zmysel a mala by byt odstranena. znacku si tam zrejme svojpomocne osadili majitelia domov aby zabranili parkovaniu studentov fakulty riadenia a informatiky. ked sa obnovi studium v dalsom skolskom tak uz bude urcite otvorene nove parkovisko. problem sa mozno ciastocne vyriesi aj ked parkovisko bude platene a urcite sa najdu drzgrosi co maju na to aby sa vozili autom do skoly ale nemaju 20 centov za hodinu na parkovanie. v tom pripade treba nahradit tuto znacku niecim zmysluplnejsim. bud zakazom vjazdu motorovych vozidiel s dodatkovou tabulkou "okrem dopravnej obsluhy" alebo zakazmi zastavenia plus zltymi ciarami.

u nas na slovensku sa nam rozmohol taky neduh ze vsade sa osadzaju zakazy vjazdu ktore nedavaju zmysel a znacky nam tu rastu ako huby po dazdi. ako priklad riesenia uvediem podobnu situaciu a znacku ktoru som si vsimol v zurichu. znacka ma zamedzit parkovaniu turistov iducich na kopec uetliberg ludom pred domami. zakaz vjazdu motorovym vozidlam (nie cyklistom ti mozu pokracovat, nikde neparkuju nikomu nezavadzaju) okrem zubringerdienst - nasa dopravna obsluha. a zakaz statia s dodatkom zakaz postranneho parkovania na celej ulici. mozno nie uplne perfektny priklad ale takto sa to riesi v zahranici. myslim ze zrozumitelne a jednoznacne.
https://www.google.at/maps/@47.3580517,8.4709446,3a,30.7y,32.64h,98.44t/data=!3m6!1e1!3m4!1ssBm9BabuBMoWygMiUPgbDA!2e0!7i13312!8i6656
26. apríl 2020

Pavol Senko

este raz pridam spavny link na google mapy https://goo.gl/maps/sZpxGoU7mht2RahF7

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania