Matice slovenskej-parkovanie-chýbajúce miesta

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 27. augusta 2019

V priestore ulice Dobšinského pri ceste matice Slovenskej, sa nachádza parkovisko. To, by mohlo byť základom parkovacieho domu. Som totiž za to, aby jednou z hlavných možností budovania parkovacích domov, bolo zapracovanie existujúcich asfalto-betónových plôch, ktoré sú využívané parkujúcimi v plnej miere a budova (nízkopodlažná) môže byť v dostatočnej vzdialenosti od bytových domov, aby neobmedzovala obyvateľov tienením. Všetko samozrejme aj s ohľadom na zeleň. Tá však niekedy samozrejme musí aj ustúpiť takýmto stavbám. Avšak stavba samotná, musí predstavovať tzv. zelené riešenie a to i po diskusii s dotknutými obyvateľmi.

11. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet, ktorý sme poslali zodpovedným osobám na riešenie. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.