Gerlachovská-detské ihrisko-potrebná údržba

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 01. septembra 2019

Potrebné rekonštruovať plochu ihriska vo vnútrobloku i s pridaním herných prvkov. Ešte v nedávnej minulosti bolo pravdepodobne zahrnuté do projektu Fatranská, no keďže sa asi niečo niekde pokazilo, musia sa robiť iba čiastkové úpravy. Možno uvažovať už nie o asfaltovom povrchu ale o takom, ako sa dnes používa aj na niektorých novších parkoviskách - betón. Dôvod, že čierna priťahuje viac slnečného svetla a priestor sa tak pravdepodobne viac prehrieva.

06. september 2019

Matúš 👍

Pre zaujímavosť, tu je zmapovaný stav všetkých ihrísk na Vlčincoch, zrejme z roku 2017 a požiadavky poslancov smerom k Mestu. 2 zrekonštruované ihriská by tam mali chýbať ešte: https://drive.google.com/file/d/0B63ZMFl2UBDbb0xJNnppUlZBR0U/view?fbclid=IwAR3m9xDFH5p4JUNCU1pqNy-QFYh7RJVdU2aY1ZlcsavnskCw_ZpCOYoCtE4
07. september 2019

Roman

Na tento dokument som náhodou tiež natrafil a veľa sa zatiaľ pravdupovediac nezmenilo. Niektoré ihriská sú aj v projektoch rekonštrukcie vnútroblokov, no ide to k zmene veľmi pomaly. Na druhej strane Vlčince majú v tomto v podstate príjemnú starosť, keďže iné mestské časti nemajú žiadne ani existujúce takéto plochy. Prízvukujem ale v tomto práve na zmenu čierneho povrchu za bledší.
11. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet, ktorý sme poslali zodpovedným osobám na riešenie. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina
12. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, rekonštrukcia uvedeného detského ihriska sa bude riešiť v rámci komplexnej úpravy vnútroblokov v meste. Mesto Žilina.
Kto? Odbor investičný, MsÚ Žilina
Kedy? 2020

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina
20. september 2019

Roman

Vizualizácia projektu budúcnosti.
15. január 2020

Roman

Podľa najnovších informácií sa podarilo získať na revitalizáciu vnútrobloku Fatranská financie v hodnote vyše 420000,- € a možno teda v rámci úprav sa dostane i na toto ihrisko. To len pre dodatočnú informáciu.
15. január 2020

Matúš 👍

Ja len doplním, že predpokladaný začiatok revitalizácie je 4/2020 a koniec 3/2021.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania