Sv. Cyrila a Metoda-chodník-bariérový

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení

Prepadnutý chodník. Tvoria sa mláky.

10. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Mesto v súčasnosti nezvažuje opravu prepadnutého chodníka v uvedenej lokalite vzhľadom na veľké množstvo podnetov a obmedzené finančné prostriedky vyčlenené na rekonštrukcie a opravy chodníkov. Podnet sme zaevidovali a do budúcna zvážime jeho realizáciu. Zároveň odporúčame občanom, aby sa v takýchto prípadoch obrátili aj na poslancov za svoj volebný obvod, ktorí dobre poznajú miestne pomery a aj na základe ich požiadaviek, môžu byť tieto podnety zohľadnené pri tvorbe investičného plánu na ďalšie obdobie. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina
Kedy? 2020

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina
30. november 2019

Roman

Je aj otázka, či z pohľadu bezpečnosti, nie je vhodnejšie chodník celkom zrušiť. O niekoľko málo metrov je totiž ďalší aj s označeným priechodom pre chodcov. Tento ani označený nie je. Beriem samozrejme názor, že aj tak si ľudia urobia svoju cestičku.
30. november 2019

Roman

V tejto lokalite blízko seba sú ešte dve miesta na prechádzanie ľudí. Jedno je vytvorené svojvoľne a druhé je síce asfaltové, no tiež bariérové. Okrem toho ani jedno myslím nemá určený bezpečný priechod pre chodcov. Treba komplexnú analýzu tohto územia s tým, že sa urči koľko a kde aké chodníky vybudovať. Je to tam teraz dosť "na divoko".

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania