Trnavská-detské ihrisko-potrebná údržba

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 12. septembra 2019

Ihrisko pri výškových panelákoch si vyžaduje podľa aktuálneho stavu revitalizáciu celého priestoru, vrátane samotnej asfaltovej plochy, ktorá je plná prasklín. Mohla by sa vymeniť za novší bledý povrch. Doplniť hracie prvky. Stôl na stolný tenis nie je tiež v najlepšom stave. Za úvahu stojí aj premiestnenie lavičky, na ktorej skôr vidieť často miestnych občanov popíjať. Možno presunúť viac k preliezkam, kde si skôr rodičia a starí rodičia pri deťoch môžu posedieť. Treba však povedať, že nevýhodou tohto ihriska je menej slnečného svetla a preto aj sa môžu podmienky tam zhoršovať.

16. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Podnet na obnovu asfaltového krytu sme zaevidovali a bude riešený v závislosti od finančných prostriedkov. Čo sa týka presunu lavičky, momentálne nad ním neuvažujeme. O situácii s neprispôsobivými občanmi sme upovedomili aj mestskú políciu, ktorá v uvedenej lokalite bude častejšie hliadkovať. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina
Kedy? 2020

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina
16. september 2019

Roman

Ďakujem za odpoveď. Budem teda aj za tamojších obyvateľov veriť v obnovu ihriska a možno aj priľahlých prvkov. Čo sa týka lavičky, trošku sa asi situácia zlepšila, no možno z dôvodu, že sa blíži zima a situácia sa môže viac opakovať zasa v prvej polovici budúceho roku v jarnom období. Musím ale priznať, že situácia v priestore lavičky nebola tak kritická. Posúdiť by to ale mohli skôr obyvatelia z priľahlých panelákov. Ďakujem však aj za prípadnú pozornosť príslušníkov MP.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania