Smreková-lavička-poškodená

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Vyriešený
meno
Roman 26. septembra 2019

Poškodená lavička vo vnútrobloku ul. Smreková č. 2.

02. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Uvedenú poškodenú lavičku sme zaradili do plánu opráv a v dohľadnej dobe vykonáme jej opravu. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina
Kedy? december 2019

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
07. október 2019

Zuzana Grúňová

Poprosím Odbor dopravy - zvážte radšej iný výber materiálu - namiesto dreva (údržba, nižšia životnosť, ľahké poškodenie vandalmi, horľavé..) použiť recyklované plasty, ktoré sú de facto bez údržbové, takmer sa nedajú píliť a sú ťažko horľavé. Napr: http://www.toplast.com/dosky-na-lavicku/#
07. október 2019

Roman

Zaujímavé riešenie výberu materiálu. Je tu však aj otázka týkajúca sa plastu ako takého. Zasa do prírody umiestňovať plasty? Na druhej strane to ale môže byť alternatíva hodná na zváženie.
08. október 2019

Zuzana Grúňová

Nuž, je to PRESNE také, ako igelitky verzus bio bavlna na tašky. Bavlnená vydrží rok-dva a spotrebujete na ňu pesticídy, energiu atď. Igelitka môže byť používaná dlho a napr. sieťovku mám 12 rokov a je bez chyby, unesie aj 20kg nákup. Tu je to to isté - buď budete každých 5 rokov meniť drevené trámy (NIKTO ich neudržiava, nenatiera, nekontroluje) - alebo budete mať 20 rokov recyklovaný (!) plast bez chybičky a vymeníte ho iba ak pre voľbami bude chcieť daktorý primátor iný dizajn. Tieto plastové trámy mám na záhrade vyše 20 rokov (2019) a absolútne nič im nie je - pekné, únosné a z diaľky niektoré farby vyzerajú rovnako ako drevo, resp. natreté drevo. Netreba byť nasilu proti plastom, ale zvážiť celý životný cyklus materiálov a aj to, že Mesto nerrobí/nemá financie na údržbu = recyklované plasty by boli super pomer cena/prevádzkové náklady/estetika.
09. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, uvedená lavička bolo opravená. Momentálne však nezvažujeme využívanie iných materiálov, z ktorých by boli lavičky, resp. ich jednotlivé časti zhotovené alebo použité na ich opravu. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina
Kedy? september - október 2019

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
09. október 2019

Roman

Ak došlo k oprave, ďakujem za v vyriešenie.
09. november 2019

Roman

Dodatočné foto opravenej lavičky.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania