Vysokoškolákov-cyklotrasa-poškodená

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman Šimo 17. decembra 2019

Chodník a cyklochodník vedúci popri OC Dubeň má niekoľko nerovností a prasklín. Nemyslím si, že je potrebné uskutočniť komplexnú rekonštrukciu, ale istá forma opravy je určite potrebná. Zamedzilo by sa tým do budúcnosti náročnejšej a nákladnejšej rekonštrukcii. V súčasnosti uvedené nedostatky tvoria určitú bariéru.
CHODNÍK PRE PEŠÍCH: vynechaný asfalt po rozkopávke, prepadlina s často tvoriacou sa veľkou kalužou, zvlnený asfalt.
CYKLOCHODNÍK: niekoľko prasklín, zarastený okraj trasy, vynechaný okraj trasy, viacvrstvový asfalt - "hrbol".

19. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Na cyklotrase v lokalite ul. Vysokoškolákov sa v týchto dňoch realizuje výmena povrchu. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
19. december 2019

Roman Šimo

Ďakujem za reakciu. Zatiaľ som však videl iba začatú rekonštrukciu na úseku bližšie k internátom, takže preto som pripomenul túto druhú časť. Nie som si teda istý, či naozaj oprava prebehne aj pri obchodnom centre.
19. december 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme znovu preposlali s prosbou o reakciu.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
20. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, oprava je zadaná na celom úseku cyklotrasy, postupne bude realizovaná oprava aj na druhej časti, teda pozdlž OC Dubeň. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
20. december 2019

Roman Šimo

Ďakujem za upresnenie.
01. máj 2020

Matúš 👍

Čoskoro by sa teda mala zrealizovať oprava aj tohto úseku.
14. máj 2020

Matúš 👍

Už je zábrana pri McDonalde.
20. máj 2020

Roman

V uplynulých dňoch bol zrekonštruovaný cyklochodník. Pre peších zatiaľ bez zmeny.
20. máj 2020

Roman Šimo

Nie som si ale istý, či sa bude teda rekonštruovať aj spomínaný chodník pre chodcov, kde je zopár problémových miest.
25. máj 2020

Roman

V priestore spojnice obidvoch chodníkov na rekonštruovanej časti nebol zrovnaný asfaltový povrch s pôvodným dlažbovým. Pre cyklistov tak vzniká menšia ale nepríjemná bariéra. Výškový rozdiel je potrebné pravdepodobne riešiť v rámci reklamácie.
10. jún 2020

Roman Šimo

Prosím zaslať opätovne samospráve, keďže som si nie istý, či problém evidujú a riešia. Ďakujem.
23. júl 2020

Roman Šimo

Výškový rozdiel z posledného hlásenia, som vložil do samostatného podnetu.
https://www.odkazprestarostu.sk/zilina/podnety/95962/vysokoskolakov-cyklotrasa-poskodena

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania