Jána Reka-kôš-preplnený (polopodzemné kontajnery Wellpark)

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Vyriešený
meno
Petr 31. januára 2020

Preplnene kontajneri, nie jeden tyzden.

31. január 2020

Roman Šimo

A už sme tam, kde sme nechceli byť. Je pravdepodobné komplikované zabezpečiť pravidelný odvoz smetí. Je to ponaučenie do budúcnosti, ak bude viac takýchto kontajnerov v meste.
31. január 2020

Matúš 👍

Je to starosť toho súkromníka, aby si zabezpečil odvoz. Keď bude mať také kontajnery mesto, tak verím, že nebude problém. Vzhľadom na veľký objem to aj tak netreba vyvážať často. A možno sa to len ľuďom nechcelo stláčať a pchať do kontajnerov alebo zrovna chýba kontajner na niektorú komoditu.
31. január 2020

Roman Šimo

Je to určite aj o skúsenosti. Zatiaľ je to pre nás v meste akoby novinka. Učíme sa. Správca tej "škatule" sa verím učí tiež.
10. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. V danom podnete sú kontajnery umiestnené na súkromnom pozemku. Majiteľ sa zatiaľ na vývoz smetí neprihlásil (nezaplatil poplatok za vývoz komunálneho odpadu). Z tohto dôvodu mesto nie je povinné zabezpečiť ich vývoz. Mesto Žilina.
Kto? Odbor správy verejného priestranstva a životného prostredia, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor komunikácie a vzťahov s verejnosťou, MsÚ Žilina
10. február 2020

Roman Šimo

To vysvetľuje, že kontajnery sú aj stále ofóliované. Hádam tento stav nepotrvá dlho. Dôležité je, aby tam ľudia odpad ani neprihadzovali, pokiaľ nie je zabezpečený jeho odvoz.
19. február 2020

Nina

Slušne sa k tomuto už hádam ani nedá vyjadrit. Tá kopa je už oveľa väčšia. Žiadam o promtné riešenie. Chodím okolo každý deň a je to HANBA.
19. február 2020

Roman Šimo

Ak správca bytovky nemá zabezpečený odvoz, nech si to aspoň opakuje s upozornením. Vraj existujú doťahovačky medzi správcom a mestom.
21. február 2020

Roman

Momentálne sa odpad pri uvedených smetných nádobách nenachádza.
09. marec 2020

Soňa Novotná

Námestie obetí komunizmu-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Opakujúci sa odpad vedľa kontajnerov pod Mestským úradom.
V centre mesta, chodíme okolo toho ako okolo smetiska. Veľmi zlé miesto na kontajnery.
09. marec 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali samospráve.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
01. jún 2020

Roman

Akosi sa to tam hromadí a nedarí sa to pravidelne odvážať.
04. jún 2020

Soňa Novotná

Jána Reka-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Opakujúce sa skládky odpadu vo verejnom priestranstve pri Mestskom úrade. Dokedy sa to bude opakovať. Ako na Luniku.
10. jún 2020

Nina

Opäť preplnene kontajnery
20. jún 2020

Jana Kopásková

Jána Reka-kôš-preplnený

Neporiadok, smeti, odpad pri polopozemných odpadových kontajneroch. Priamo pod mestským úradom. Pod lampou býva najväčšia tma.
23. jún 2020

Nina

Komentár
23. jún 2020

Roman Šimo

Koná niekto v tejto veci? Majiteľ ešte stále nemá prihlásený vývoz? Vedia o tom vlastníci či nájomcovia z tej bytovky? Je to hanba, že dom, v ktorom môže bývať asi iba ten, čo na to má a vedľa skládka odpadu, patriaca k tomuto domu. Zaujímavý kontrast. Nová "Bratislavská"?
24. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Uvedená lokalita bola počas dnešného rána (24.6.2020) vyčistená a odpad vyvezený na náklady uvedeného obytného domu.
Kto? Odbor správy verejného priestranstva a životného prostredia, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor komunikácie a vzťahov s verejnosťou, MsÚ Žilina
28. júl 2020

Nina

Opäť... Sem nechodia smetiari?
14. august 2020

Roman Šimo

Momentálne zasa v poriadku.
25. august 2020

Sona

Jána Reka-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Skladka odpadu pod Mestskym uradom. Stale sa opakuje. Je to hrozne. Kazdy den chodime okolo tychto odpadkov smradlavych. Zle umiestnene kontajnery, male otvory na kontajneroch. Kto to povolil, nech to uz konecne vyriesi. Prec. Nie sme na skladke odpadu v Povazskom Chlmci ale v centre mesta a este pri parku Na studnickach.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania