Veľká okružná-dopravné zrkadlo-znečistené

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Ján Drozdík 29. júla 2020

Dobrý deň. Posielam podnet na jednoduchú údržbu dopravného zrkadla. Reflexná plocha je špinavá a polepená reklamnými nálepkami. V blízkosti zrkadla máme prevádzku a často som svedkom kolíznych situácií chodcov a ciklistov/kolobežkárov. Zrkadlo stačí umyť a odstrániť nálepky, jeho smerové nastavenie som riešil svojpomocne (bolo otočené tak, že nespĺňalo ani základ svojej funkcie, dúfam, že to nebol neoprávnený zásah). Myslím, že to dosť pomôže v prevecii uvedených dopravných kolízií a náklady na vyčistenie nebudú veľké. Za vybavenie podnetu vopred ďakujem. JD

29. júl 2020

Ján Drozdík

Oprava - samozrejme cyklistov.
13. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet, ktorý sme poslali zodpovedným osobám na riešenie. Mesto Žilina.
Kto? Odbor správy verejného priestranstva a životného prostredia, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor komunikácie a vzťahov s verejnosťou, MsÚ Žilina
28. september 2020

Roman Šimo

Mne sa zdá, že predtým bolo zrkadlo lepšie natočené. Teraz pri vychádzaní z Bulváru nevidím, či idú ľudia od priechodu. Neviem, či to je len môj subjektívny pohľad.

Podnet týkajúci sa polohy zrkadla:
https://www.odkazprestarostu.sk/zilina/podnety/65016/antona-bernolaka-dopravne-zrkadlo-zle-natocene
29. september 2020

Ján Drozdík

Dobrý deň. Ja som zrkadlo nastavoval tak, aby zo stredu! chodníka z oboch strán bol výhľad rovnaký. Je možné, že predtým bol zo smeru od Bulváru ku križovatke výhľad lepší, to ale znamená, že v opačnom smer bol výhľad prakticky nulový. Teraz je to nastavené "pol na pol", zo stredu chodníka v oboch smeroch.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania