Hrob v Laniciach

Zodpovednosť za riešenie: Zvolen

Vyriešený

Zaslal: Viktor Chovanec, 10. apríla 2016 Odoslané z mobilnej aplikácie

Tento hrob sa nachadza v blizkosti Hrona kde chodia casto psickari vencit psov. Je v krikoch a nie je ho vidiet z miest kade sa ludia prechadzaju. Najlepsie sa k nemu da dostat od novovybudovanych preliezok medzi kanalom a Hronom pri gymnaziu.

14. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet.
Podľa fotografie nevieme identifikovať presné miesto, ani typ hrobu. Prosíme Vás o bližšiu informáciu, kontakt: Ing. Karol Bocek, 045/5303 260, e-mail: kbocek@zvolen.sk
Miesto by sme obhliadli a rozhodli o ďalšom riešení.

Ďakujeme za spoluprácu.Ing. Karol Bocek, odbor správy majetku MsÚ Zvolen
14. apríl 2016

Viktor Chovanec

Dobry den, tento hrob sa da najst, ked pojdete od cerveneho mosta smerom k hati po lanickej strane Hrona (cize medzi Hronom a kanalom). Myslim ten vstup od preliezok, kde je aj rampa pre zakaz vjazdu vozidlam. Treba kracat po vychodenej stope na vrchu koryta Hron a akonahle budete pri krikoch po pravej strane, treba sa divat do nich a po par metroch sa to da uvidiet. Je to zhruba v polovici medzi cervenym mostom a zahradkami. Je potrebne prejst peso vychodenu stopu popri Hrone od cerveneho mosta k zahradkam pri hati a divat sa doprava do porastu. Som si isty, ze to najdete, ked som to nasiel aj ja na nahodu a uz viac krat. V tomto obdobi, ked porast este nie je az tak vysoky by to bolo idealne ist hladat. PS: Lokacia na mape, ktoru som oznacil Vam tiez pomoze.
19. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dňa 16.4.2016 o 7,30 hod. hliadka PCO MsP Zvolen vykonala preverenie podnetu a miesto, kde sa údajne nachádza označený hrob s krížom. Hliadka MsP uvedené miesto zadokumentovala. Na mieste bolo zistené, že na násype zeminy je umiestnený kríž s číslicami 48.5786 a 19.1120 a pod krížom sú umiestnené vence s umelými kvetmi. Hliadka miesto zabezpečila do príchodu hliadky PZ Zvolen.
Po príchode hliadky PZ Zvolen a následným preverovaním bolo zistené, že uvedené číslice na kríži sú súradnice a to zemepisná šírka a dĺžka. Ďalším preverovaním bolo zistené, že sa jedná o miesto spojené so športom s názvom Geocaching.

Ďakujeme za spoluprácu.

MsP Zvolen
19. apríl 2016

Viktor Chovanec

Dobry den, dakujem za odpoved. V tomto pripade by sa hrob nemusel rusit, kedze to nie je realny hrob (podla mojho nazoru). Co planujete urobit? Dakujem

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.