Obchodná-dlhodobo odstavené vozidlá-zahraničné vozidlo

Zodpovednosť za riešenie: Zvolen

Uzavretý
meno
Lukáš Bartošovič 30. decembra 2019

Čo a prečo? ojazdený hrdzavý starší Renault Mégane v šedej metalíze, vrak je na predmetnom mieste približne mesiac a úplne bez pohybu, pneumatiky sú v poriadku, z vozidla UNIKAJÚ PREVÁDZKOVÉ KVAPALINY (pri ľavom prednom kolese je solídna kaluž, ešte čerstvá), mriežka medzi kapotou a čelným sklom je poškodená, tak aj pravé spätné zrkadlo, čelné sklo je puknuté
Kde? juhovýchodný okraj parkoviska Tesco Extra (pri lampe a neďaleko billboardu), Obchodná 9520/4

-- ďalšie údaje --
EČV: česká registrácia 2S0 7733 (Středočeský kraj)
číslo VIN: neznáme
české STK neplatné: chýba nálepka (býva na zadnej tabuľke českej SPZ)
český ekvivalent PZP neplatný: AXA pojišťovna a.s., 22.3.2012 - 10.7.2017

poprosím preveriť a potom najlepšie odtiahnuť a/alebo zabezpečiť proti ďalšiemu úniku kvapalín, ďakujem

15. august 2019

Lukáš Bartošovič

zdravim, vozidlo ma viditelne preliaceny pravobok a zmizla mu predna tabulka s ceskou SPZ (takze nema ziadne oznacenie)
ked som dnes isiel okolo, priblizne o 19:45, vsimol som si na soferovych dverach oranzovu nalepku od Mestskej policie - zhruba o polhodinu som siel nazad, nalepka uz bola poskodena a v interieri vozidla spal zanedbany chlap tmavsej pleti
20. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

nakoľko automobil nie je v evidencii, Mesto prípad postúpi na Okresný úrad vo Zvolene.

Martin Svatuška
referent pre styk s verejnosťou
Mesto Zvolen
28. september 2019

Lukáš Bartošovič

dobry den, dakujem za odpoved, snad aj toto vozidlo zmizne v relativne kratkom case, ako sa to podarilo s inymi mojimi podnetmi tykajucimi sa vrakov (v meste Zvolen)
pre zaujimavost, vrak Renaultu opat trochu schatral - prave predne koleso stratilo tlak v pneumatike
pre zaujimavost (2), vozidlo zrejme nie je kradnute https://aplikace.policie.cz/patrani-vozidla/default.aspx <-- 2S0 7733
10. november 2019

Lukáš Bartošovič

dobry den, na vozidle zacala prebiehat "recyklacia", viac povedia prilozene fotografie
30. november 2019

Lukáš Bartošovič

dobry den, recyklacia prerastla do verejnej destrukcie
da sa predpokladat, ze si do vozidla "kopne" kazdy okoloiduci, v ktorom drieme aspon 1 percento vandala
okrem toho sa z vraku stal odpadkovy kos
24. december 2019

Lukáš Bartošovič

zda sa, ze stav vraku je stabilizovany a viacej ho uz znicit nemozno
uvidime po silvestrovskych oslavach...
26. december 2019

Lukáš Bartošovič

sviatky pokoja a radosti VS. vrak Renaultu... 1:0
zaujimal by ma pohlad/nazor vedenia tamojsej predajne Tesco
02. január 2020

Lukáš Bartošovič

strucne a jasne, nas vrak uspesne preckal silvestrovske oslavy a pyrotechnicke "hratky"
06. január 2020

Lukáš Bartošovič

okolie vraku bolo ciastocne upratane (a pokryte popraskom snehu)
avsak vacsia cast odpadu bola iba nahadzana do interieru alebo zhrnuta pod vozidlo...
07. január 2020

Peter

Nemyslíte vážne že za vyše pol roka sa toto nikam nepohlo. Vrak je kompletne zdemolovaný.
07. január 2020

Lukáš Bartošovič

skusenost z BA (Ruzinov) mi hovori, ze ak je raz vrak postupeny na Okresny urad, je prakticky jedno ako velmi bude rozbity - jeho odstranenie treba ratat skor v rokoch nez mesiacoch
nehovoriac o tom, ak sa jedna o zahranicne vozidlo (nech len ceske)
ale priznam sa, ze aj mna to prekvapuje - predpokladal som, ze po "zasahu" vandalov zo zaciatku novembra budeme pocitat dni, maximalne tyzdne a dojde k odtahu...
08. január 2020

Peter

No práve, rovnaká skúsenosť a dokonca rovnaké auto Fiat Brava na Seberíniho .. nahlásil som ho a nedočkal sa ani odstránenia. Skôr som sa odsťahoval z BA ako boli schopní ho dať preč (vy ste označili podnet za vyriešený). Tuto tiež najprv asi bolo treba počkať nech si ľudia vyberú potrebné diely a nech sa ožrani vybúria.. ale každý čo ide okolo len krúti hlavou, ako to mohlo zájsť tak ďaleko
10. január 2020

Lukáš Bartošovič

tento? https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/16750/dalsi-odstaveny-vrak
nuz, cakal som, ale po mesiaci ma to s "ceskym" Renaultom prestalo bavit - odhliadnuc od hrstky drobnosti z auta nic vyrazne nezmizlo - az po nahlaseni sa zacali "diat divy"
zaujimave je, ze vacsina vyznamnych momentov smutneho osudu tohto vraku ma ako spolocny menovatel sviatok (volny den), ked je parkovisko pri Tescu malo zaludnene
mozno tomu napomohol aj pomerne slaby technicky stav vozidla, lebo napriklad nasledovny Favorit vandali iba vyzdobili https://www.odkazprestarostu.sk/zvolen/podnety/59641/opusteny-favorit-s-davno-prepadnutou-ektk-tesco-extra
17. január 2020

Peter

Renault je preč, bordel ostal ..
17. január 2020

Lukáš Bartošovič

fiha! tak to je prelomovy okamih, co sa tyka odpadu, ten si zrejme uprace samotne Tesco (to by uz mali zvladnut)
odtahovka odpad priamo nesuvisiaci s vozidlom spravidla neberie "Tento vrak otravoval priestor v Dúbravke, bol na komunikácii patriacej mestu, preto sa oň musela postarať Bratislava. Niektorí si z neho dokonca urobili smetisko, čomu už vôbec nerozumiem. Vrak práve odvážajú, smeti odstránime, okolie dočistíme." pozrite na stranke Vraky v Ruzinove a zopar nudnych fotiek je aj tu https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/56464/vrak-opla-bilikova-34
26. január 2020

Lukáš Bartošovič

ano, je to tak, ako pise Peter, rozmlateny vrak z parkoviska konecne zmizol
miesto jeho dramatickeho konca bolo docistene a uz sa zasadne neodlisuje od inych parkovacich "flekov"
dokonca sa najdu aj spinavsie casti parkovacej plochy...
27. január 2020

Lukáš Bartošovič

dobry den, poprosim administratora o preposlanie podnetu samosprave s otazkou "Zabezpečilo odťah dlhodobo odstaveného zahraničného vozidla Renault mesto Zvolen? Alebo aspoň poskytlo súčinnosť pri jeho odstránení?"
podla odpovede samospravy potom bud ponechame status "uzavretý", alebo to zmenime na "vyriešený"
dakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania