T.G.Masaryka-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: Zvolen

Neriešený
meno
Ondrej 24. augusta 2019

Priechod pre chodcov v smere od parku Višňovského na námestie. Pokiaľ chodec vopred nestlačí tlačidlo pre aktiváciu zelenej tak počas púšťania vozidiel v smere od námestia smer Krupina sa zelená na semafore vôbec nezapne. Toto je pritom jediná doba kedy môže chodec prejsť cez priechod. Pokiaľ má križovatka pevný takt, prečo nie je zapínanie zelenej pre chodcov na všetkých semaforoch automatické?

27. august 2019

Kaliy

Pretože neustále by hrozilo upchatie križovatky autami odbočujúcich vľavo a dávaniu prednosti chodcom idúcich na zeleného panáka. A tých chodcov tam zas toľko nechodí. Najlepšie vybudovať podchod, eskalátory, v podchode splachovacie hajzle, obchody a nejaký hlučný pub.
04. september 2019

Ondrej

Vysvetlím ešte raz: keď do križovatky vchádzajú vozidlá zo smeru od námestia pokračujúce v smere priamo (smer Krupina) tak by môhla zasvietiť na zmienenom priechode zelená aj bez potreby stlačenia tlačidla chodcom.
Problém je v tom, že pokiaľ nie je tlačidlo na aktivovanie zelenej stlačené o niekoľko sekúnd skôr ako sú vozidlá od námestia vpustené do križovatky tak aj po dodatočnom stlačení tlačidla sa už zelená pre chodcov neaktivuje. V tomto prípade chodci prechádzajú cez priechod na červenú uvedomujúc si, že sú chránení prechádzajúcimi vozidlami od námestia v priamom smere čo ale nie je bezpečná situácia. Dané "neskoré" stlačenie tlačidla aktivuje zapnutie zelenej až po ubehnutí celého taktu križovatky, tzn. pri nasledujúcom vpustení vozidiel od námestia do križovatky. Stačilo by odladiť nastavenie chodu križovatky.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania