Hronská-strom-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Zvolen

Vyriešený
meno
talakk 27. augusta 2019

Predvlani ma búrka dolámala.Ale nevzdal som sa a vyrašil som nové konáre.Už boli veľké a hrubé.O rok neskôr sa to stalo stromu vedľa.Tak prišli s pílou a spílili nás. Ale pretože sme rástli v "ZELENOM MESTE",nevzdali sme to.Ale to sme nemali.Tak nás oboch postriekali.Stačilo nechať vyrásť jeden výhonok a boli by sme zas stromy. Tak prečo nimi nie sú ??? Chýbajú tam.

20. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vypílené stromy boli invázne (druh Negundo Aceroides). Mesto je povinné ich odstraňovať, čo sa v tomto prípade stalo a rovnako sa tak stalo aj následne v prípade "výmladkov" stromov.
Kto? Odbor výstavby, životného prostredia a dopravy MsÚ vo Zvolene

Martin Svatuška
referent pre styk s verejnosťou
Mesto Zvolen
27. január 2020

talakk

Dobrý deň. Od leta vlaňajšieho roku ubehol nejaký čas, kedy boli tieto dva stromy postriekané, aby vyhynuli. Odpísali ste, že sa jedná o invazívne druhy a mesto je povinné ich odstraňovať. Chcem sa spýtať, kedy budú tieto stromy nahradené vhodnými vedľa tých chýbajúcich, aby bola alej kompletná ako kedysi. Nenahrádzajú sa vari v dnešnej dobe novými ?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.