Súťaž o najlepší produktový dizajn pre Odkazprestarostu.sk
sme ukončili 19. augusta. Prezrite si súťažné návrhy!

Odkazprestarostu.sk už viac ako dva roky pomáha skrášľovať naše mestá.
Pomôžte teraz vy skrášliť Odkazprestarostu.sk a vytvorte dizajn pre naše propagačné predmety!

Víťazné návrhy


Víťazné návrhy v súťaži o najlepší produktový dizajn pre náš portál pochádzajú od Evy (MissPinka), Very a Vandy. Keďže Filipov návrh bol v hodnotení v tesnom závese, získava špeciálnu cenu! Výhercom gratulujeme! Všetkým ďakujeme za nápadité návrhy. Ďakujeme aj Sashe.sk za skvelú spoluprácu!

O víťazných návrhoch rozhodol tím Odkazprestarostu.sk a Inštitútu SGI. Na pomoc sme si prizvali aj redakciu Sashe.sk a niekoľko grafických dizajnérov. Prihliadali sme aj na Vaše preferencie, ktoré ste vyjadrili na našej facebookovej stránke. Víťazov budeme čoskoro kontaktovať.


Súťažný návrh číslo 1
Autor: Eva, MissPinka
Súťažný návrh číslo 5
Autor: Vera
Súťažný návrh číslo 11
Autor: Vanda

Špeciálne ocenenie


Súťažný návrh číslo 10
Autor: Filip

Ostatné súťažné návrhy


Súťažný návrh číslo 2
Autor: Adriana, Rasinn
Súťažný návrh číslo 3
Autor: Eva
Súťažný návrh číslo 4
Autor: Martin, KaligrafMartin
Súťažný návrh číslo 6
Autor: Deana
Súťažný návrh číslo 7
Autor: Jakub
Súťažný návrh číslo 8
Autor: Bea
Súťažný návrh číslo 9
Autor: Monika, MONya
Súťažný návrh číslo 12
Autor: Deana
Súťažný návrh číslo 13
Autor: Erika, Bubus
Súťažný návrh číslo 14
Autor: Nikoleta
Súťažný návrh číslo 15
Autor: Mária
Súťažný návrh číslo 16
Autor: Radka, charlott
Súťažný návrh číslo 17
Autor: Mária, Ganesa
Súťažný návrh číslo 18
Autor: Janka, CRUBL
Súťažný návrh číslo 19
Autor: Vera
Súťažný návrh číslo 20
Autor: Winney, http://winney.sk

Čo je odkazprestarostu.sk?

Nepáči sa vám niečo vo Vašom meste? Neporiadok? Diery v uliciach? Že sa chodník znenazdajky zmení na cestu? A na zelenú na priechode pre chodcov vám nevystačí ani svižný krok? Chýbajú vám odpadkové koše, lavičky a parky?

Šup – šup s takýmito podnetmi na www.odkazprestarostu.sk. My ich za Vás pošleme kompetentným mestským úradníkom a oni ich vyriešia alebo aspoň dajú vedieť ako ich v dohľadnej dobe budú riešiť. Za dva roky sa vďaka portálu Odkazprestarostu.sk už vyriešilo takmer 400 podnetov obyvateľov.

Ako na to?

Dodajte nám návrh dizajnu v krivkách pre tieto propagačné produkty:

  • tričká
  • plátenné tašky
  • dáždniky
  • odznaky/brošne
  • perá/ceruzky

Hoci sa u nás fantázii medze nekladú, je dobré, aby ste vedeli, že máme radi jednoduché veci, ktoré majú nápad. A máme aj pár svojich predstáv, ktoré by dizajn pre naše produkty mal spĺňať. Čím viac sa im priblížite, tým máte väčšiu šancu uspieť.

Ako si to predstavujeme my:

  • dizajn pre všetky produkty by mal spájať spoločný motív
  • na každom produkte by mala byť decentne umiestnená adresa www.odkazprestarostu.sk a malé logo portálu
  • dizajn by mal v sebe niesť hlavnú ideu portálu Odkazprestarostu.sk, ktorou je zlepšovať komunikáciu medzi obyvateľmi a mestskými úradníkmi, upozorňovať ich na problémy v meste a požadovať ich riešenie, a tým v konečnom dôsledku prispieť k tomu, aby naše mestá boli lepšími a krajšími miestami pre život
  • dizajn by mal v sebe niesť pozitívne posolstvo. Nechceme na samosprávy útočiť. Bez ich spolupráce by náš portál stratil zmysel
  • pokiaľ si želáte na produkt umiestniť aj svoju značku, urobte tak tiež decentným spôsobom vo formáte Designed by www.sashe.sk/vašaznačka

Ak by ste mali chuť vychádzať z dizajnu našej stránky, môžete si stiahnuť podklady (aj logo) tu. Viac nás ale zaujímajú Vaše nápady.

Ak viete zabezpečiť aj výrobu daného produktu, napríklad odznakov, uveďte v sprievodnom e-maile k návrhu aj túto info + cenu za vyrobený kus a info o technike výroby.

Svoje návrhy posielajte do 19.8.2012 e-mailom na a . Prijatie každého e-mailu s návrhom potvrdíme. V prípade komplikácií alebo doplňujúcich otázok nás, prosím, kontaktujte na tel. č.: 0910 444 636.

Čo za to?

Tri víťazné grafické návrhy získajú odmenu vo výške 100 eur. Značky ich tvorcov sa objavia na všetkých propagačných predmetoch. Okrem toho sa nimi radi pochválime aj na našich sociálnych sieťach a webe.

Súťaž vyhodnotí porota zložená z ľudí podieľajúcich sa na tvorbe portálu Odkazprestarostu.sk a samozrejme, necháme si poradiť aj od redakcie Sashe.sk!

Tešíme sa na vaše návrhy!
tím Odkazprestarostu.sk

Súťaž a realizácia víťazných návrhov sa uskutočňuje aj vďaka podpore Nadácie Intenda a CEE Trust. by Virae!