Na Uhlisku-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Mesto Banská Bystrica

Uzavretý
meno
Juraj Kovac 02. septembra 2019

Odstavené už cca mesiac. Vozidlo má nefunkčný alarm ktorý sa spúšťa v pravidelných intervaloch a ruší obyvateľov okolitých domov. Prosím nájdite a kontaktujte majiteľa čo najskôr, lebo je to veľmi otravné (alarm sa spúšťa aj v noci).

05. september 2019

Odpoveď samosprávy

„Dobrý deň, pán Juraj Kováč,

príslušníci Mestskej polície v Banskej Bystrici preverili Váš podnet, pričom zistili nasledovné skutočnosti:
- zákon o premávke na pozemných komunikáciách nepozná termín „dlhodobo“ odstavené vozidlo, ani také státie nijako neupravuje,
- predmetné vozidlo je označené nálepkami z vykonania emisnej a technickej kontroly, ktorých údaje potvrdzujú, že vozidlo má platnú EK a TK,
- vozidlo nie je otvorené, ani poškodené,
- z vozidla nevytekajú prevádzkové kvapaliny, ani nedochádza k poškodzovaniu životného prostredia,
- pri viacerých kontrolách MsP nebol zistený spustený alarm na predmetnom vozidle.

Vzhľadom k uvedenému Vás žiadam oznámiť prípadné rušenie nočného kľudu v dobe 22.00 h. – 06.00 h., neoprávnene spusteným alarmom, na tiesňovej linke MsP, t. č. 159.

Ďakujeme za oznam.

Mestská polícia Banská Bystrica

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania