Roľnícka-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení
meno
Dominika Boršovská 01. apríla 2021

Dobrý deň.

Dávam podnet na vyriešenie arogantného parkovania motorových vozidiel na ulici Roľnícka.
Vodiči pravidelne parkujú na ZEBRE kde parkovať nemajú, obmedzujú tým vjazd a výjazd do dvora rodinného domu Roľnícka 42 a bránia v dostatočnému výhľadu na križovatke Roľnícka, Pri mlyne, Rybničná, čo je najfrekventovanejšia a najnebezpečnejšia križovatka vo Vajnoroch so zvýšeným množstvom dopravných nehôd.
Navrhujem osadenie retardérov tak, aby sa nedalo na danom mieste parkovať, ale aby bol umožnený vjazd do dvora a zvýšený pohyb mestskej polície na odtiahnutie týchto vozidiel.

Ďakujem!

05. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za Váš podnet, ktorý sme zároveň postúpili na príslušný odborný referát MÚ Bratislava - Vajnory.
Po jeho prešetrení Vás budeme čo najskôr informovať.

Vopred ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

S pozdravom a úctou

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
22. máj 2021

Dominika Boršovská

Dobrý deň.
Rada by som sa informovala v akom štádiu je riešenie situácie s parkovaním.
Dnes parkovanie nabralo už inú úroveň a namiesto osobných áut tu parkujú už aj nákladné autá.
O chvíľu sa možno dočkáme aj traktora ;)
22. máj 2021

Peter

Sústavne parkovanie áut znemožňujúce vjazd a výjazd do rodinného domu. Auta takisto znemožňujú výhľad na najfrekventovanejšej križovatke vo Vajnoroch. Riešením by bolo obnoviť vodorovné dopravné značenie a osadenie značky Zákaz zastavenia.
23. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet, ktorý sme odstúpili Mestskej polícii Bratislava III. aj s výzvou o pravidelnú kontrolu.
V prípade porušovania dopravných predpisov odporúčame rovnako kontaktovať mestskú políciu na čísle 159 a incident bude ihneď riešený.

S pozdravom

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
28. máj 2021

Dominika Boršovská

Dobrý deň.

Ďakujem Vám za snahu a za to, že ste tento podnet podstúpili polícii, ale pevne dúfam, že takýmto alibistickym riešením neuzavriete celú túto záležitosť.
Nikdy nikto nevie co sa môže stať a kedy budeme potrebovať ísť rýchlo niekam autom a nebudeme sa môcť dostat z dvora a budeme musieť čakať na políciu. V niektorých prípadoch ide o minúty...

Verím, že sa záležitosť čím skôr vyrieši k spokojnosti ako obyvateľov tak aj cyklistov a samosprávy.

Ďakujem.
07. jún 2021

Dominika Boršovská

Toto je už NEÚNOSNÉ!!!!
07. jún 2021

Peter

Alibistická riešenie samosprávy, ktoré nič nerieši. Mestská polícia môže osadiť na auto papuče, ale to nevyrieši vjazd a výjazd.
07. jún 2021

Tomas

Problém je nedostatočná práca Mestskej polície, ktorá sa sústreďuje iba do centra Bratislavy. Papuče a pokutové bloky ktoré by mohli vychovať takýchto bezmozgov, na okrajové časti nezvýšia.
08. jún 2021

Dominika Boršovská

Roľnícka-parkovanie-problémové

Založenie nového podnetu pre ignoraciu už existujúceho podnetu.

Dobrý deň.

Dávam podnet na vyriešenie arogantného parkovania motorových vozidiel na ulici Roľnícka.
Vodiči pravidelne parkujú na ZEBRE kde parkovať nemajú, obmedzujú tým vjazd a výjazd do dvora rodinného domu a bránia v dostatočnému výhľadu na križovatke Roľnícka, Pri mlyne, Rybničná, čo je najfrekventovanejšia a najnebezpečnejšia križovatka vo Vajnoroch so zvýšeným množstvom dopravných nehôd.
20. júl 2021

Dominika Boršovská

Dobrý deň.

Rada by som sa informovala, v akom stave je riešenie podnetu po 3 mesiacoch.
Ak sa s prosbou o vyriešenie tohto problému treba obrátiť na magistrát tak nebudem váhať.

Ďakujem.
20. júl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Vajnory
21. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mestská časť Bratislava – Vajnory sa opätovne obrátila na mestskú a štátnu políciu o častejšie kontroly parkovania na parkovisku na Roľníckej ul., zároveň sme zadali objednávku na vypracovanie zmeny organizácie dopravy na trvalé riešenie neparkovania vozidiel na zákaze ako i znemožnenie vjazdu na cyklotrasu.

S pozdravom,

Ing. Jana Julény Tomanová
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Roľnícka 109
831 07 Bratislava

 +421-2-2129 5226
 juleny-tomanova@vajnory.sk
www.vajnory.sk
22. júl 2021

Dominika Boršovská

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď :)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania