Príjazdná-strom-suchý

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení
meno
Beata 27. apríla 2021

Vo Vajnorskom jazere padnutý strom a prosím o orez aj ostatných poškodených stromov.

28. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za Váš podnet, ktorý sme zároveň postúpili na príslušný odborný referát MÚ Bratislava - Vajnory.
Po jeho prešetrení Vás budeme čo najskôr informovať.

Vopred ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

S pozdravom a úctou

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
21. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vplyvom silných nárazových vetrov a v dôsledku podmytia koreňov došlo k vyvráteniu celej dreviny druhu vŕba. Strom leží na vodnej ploche v lokalite Vajnorské jazerá.
Vajnorské jazerá sú zároveň rybárskym revírom, drevina bola ponechaná na mieste, vzhľadom k tomu, že tvorí súčasť prostredia vhodné pre chov rýb.
Mestská časť Bratislava-Vajnory zabezpečí orezanie a úpravu dreviny tak, aby nepredstavovala bezpečnostné riziko.

Mestská časť Bratislava-Vajnory, vykonáva starostlivosť o dreviny na Vajnorskom jazere – malom, na pozemkoch, ktoré má správe. Ošetrenie drevín vykonávame takmer v každom roku.

Tento rok bola uskutočnená výsadba 6 ks vzrastlých stromov ako náhradná výsadba za 3 ks stromov vyrúbané na Vajnorských jazerách, ktoré boli v zlom zdravotnom stave.

S pozdravom

Ing. Michaela Hrčková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Roľnícka 109
831 07 Bratislava
č.t. 02/21295222
hrckova@vajnory.sk
06. júl 2021

Vajnorák z BA

Dobrý deň, tento strom, ktorý je vo vode, tak slúžil pre zvieratá ( kačky, korytnačky atd). Nerozumiem, že prečo by mal byť orezaný. Zároveň som zistil, že sused si to spravil po svojom, takže zobral Vaše slová vážne viď. fotografie + viem doložiť meno toho, ktorý to orezal. Ďalší problém, ktorý sa tu vôbec nerieši.
06. júl 2021

Vajnorák z BA

Dobrý deň, tento strom, ktorý je vo vode, tak slúžil pre zvieratá ( kačky, korytnačky atd). Nerozumiem, že prečo by mal byť orezaný. Zároveň som zistil, že sused si to spravil po svojom, takže zobral Vaše slová vážne viď. fotografie + viem doložiť meno toho, ktorý to orezal. Ďalší problém, ktorý sa tu vôbec nerieši.
06. júl 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Vajnorák z BA,
váš komentár preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania