Burina na obnovenej Karloveskej radiále

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
jajboli 14. septembra 2021

Burina ovládla zrekonštruované koľajisko aj pás s vysadenými ozdbonými rastlinami medzi koľajiskom a cestou. Miesto rozchodníkov alebo kvetov bude onedlho samá burina, ak mesto nezasiahne a nepokosí burinu.

Žiadam urýchlené pokosenie celej zrekonštruovanej trate električiek v Karlovej Vsi. Zároveň žiadam, aby mesto zabezpečilo pravidlenú údržbu verejných priestorov - vyjde to lacnejšie ako zanedbanie starostlivosti a potom drahé sanovanie.

14. september 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
20. september 2021

Heli

a je to určite burina?
20. september 2021

jajboli

Sú tam vysadené aj kvety, ale áno, je to burina, hlavne mrlík. Ako píšu tu, hlavné je nenechať ju vysemeniť (to by sme ale od magistrátu chceli veľa, údržbu ver.priestorov).
https://www.zahrada.sk/forum/identifikacia-rastliny-zivocicha/aka-burina-to-rastie-na-pozemku/
22. september 2021

Tomáš

na obrázkoch vidno aj invázny druh a zároveň silný alergén ambróziu palinolistú. hlavne zo začiatku bolo vidno nejaké snahy o údržbu tých záhonov, čo však časom opadlo, problém ale vznikol ešte pri samotnej realizácií, kedy sa vysádzalo bez textílie a následne sa to celé prekrylo štrkom, zo skúseností viem, že toto je najhorší možný spôsob na údržbu, bezpochyby ekonomicky veľmi náročný. časom teda treba počítať s tým, že burina prevládne a náprava bude o to drahšia.
22. september 2021

jajboli

Presne tak, zle vysadené. A štrk ako podklad? Ktorý záhradkár by si to dal do záhrady? Prio okopávaní úpône nevhodné, dostane sa ti do do pôdy. Neviem prečo nepoužívajú geotextíliu a prírodnú kôru. Tá sa max. rozpadne na humus v pôde.
23. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania