Záhradnícka-stavby a budovy-zlý stav kontajnerového stojiska

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 14. septembra 2021

Nevyhovujuci stav kontajneroveho stojiska.
Vo vnutrobloku medzi Zahradnickou a Jelacicovou, pri zadnom vchode do kliniky Agel, je stare kontajnerove stojisko, ktore je ako kapacitne, tak aj technicky v absolutne nevyhovujucom stave a aj z tohto dovodu sa v jeho okoli pravidelne hromadi odpad, v lete dokonca prespavaju ludia bez domova. Nakolko ide podla vsetkeho o "ciernu stavbu", nemozeme s tym ako majitelia bytov v prilahlych domoch sami nic robit.
Prebudovat to na standardne uzamykatelne stojisko s pripadnym dodatocnym parkoviskom pre bicykle, by vnutrobloku rozhodne pomohlo.

14. september 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
23. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme že Vám záleží na stave nášho mesta.
S požiadavkou na dočistenie kontajnerového stojiska sa musí správca bytov obrátiť na spoločnosť OLO a.s. alebo si stojisko uprace vo svojej réžii. Podnet preto postupujeme mestskej časti aby vyzvala správcu bytového domu na dočistenie stojiska.

Čo sa týka samotnej stavby kontajnerového stojiska, je možné podať do konca septembra žiadosť o príspevok na jeho výstavbu/ rekonštrukciu, všetky informácie nájdete na stránke https://bratislavskisusedia.sk/temy/kontajnerove-stojiska. Žiadosť podáva správca bytového domu.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
23. september 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Ružinov
23. september 2021

Anonymný užívateľ

Dobry den,

dakujem Vam za odpoved, avsak odpoved nie je uspokojiva. Nakolko stojisko ako stavba oficialne neexistuje, je nemozne, aby prisluchalo k niektoremu bytovemu domu a tym padom aby bol za neho zodpovedny niektory spravca bytoveho domu. Nakolko stavba (aj ked cierna) stoji na pozemku Magistratu, povazujem za vhodne, aby danu vec nadalej riesil Magistrat.

S pozdravom
24. september 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania