Romanova-chodník-poškodená dlažba

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
JR 11. februára 2024

Diera v dlazbe, ostry vycnelok po starej znacke.

12. február 2024

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet.

Vami spomenutý výčnelok bol medzičasom zaplnený a podnet tak bol doriešený.
Kto? Oddelenie správy verejných priestranstiev
Kedy? február 2024

Dávid Pavlík, referát komunikácie MiÚ Petržalka
12. február 2024

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

prikladáme aj aktuálnu fotografiu.
Kto? Oddelenie správy verejných priestranstiev
Kedy? február 2024

Jana Ryzá, referát komunikácie MČ Petržalka
14. február 2024

Tomáš .

Dobrý deň, dlažba slúži na to aby sa nemuselo vŕtať do asfaltu a tak poškodzovať chodník. Zo strany MČ Petržalka sa jedná o "fušerinu" a zbytočné poškodzovanie chodníka.

Žiadam o vyjadrenie sa ku veci aj Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava. Či je daná oprava v súlade s PD.
14. február 2024

Peter Oravec

Plny suhlas s Tomasom. Je to fuserina.
15. február 2024

JR

Tomas, Peter, oni si zo mna spravili blazna hned 2x.

Prvy raz v odpovedi tu:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/179571/romanova-zvisla-znacka-poskodena

A teraz tym, ze si zaratali 2x vyriesene.

Odpoved, ze preco sa to potom od zaciatku takto nerobilo vsade na patkach ziadna. A si vezmite, ze zrakovo postihnuty tie kocky citi aj taktilne, nez narazi do znacky, preto je to tiez uprostred.
15. február 2024

JR

Aby bolo jasno, ja som zadal tento podnet iba preto, ze ten prvy sa uz uz vyriesil, nikto nic. Zrazu, ked som zadal toto oddelene, tak je vyriesene, ze medzicasom sa spravilo. No ako medzicasom, to bolo oznacene vyriesene a odfotene, ze je to tak rozbabrane dobre. A teraz vyliat beton do diery. Predtym platit za kocky a vsetko.
15. február 2024

Peter Oravec

Dobry den, vzhladom na situaciu ako aj na suvisiaci podnet by mal podnet ostat ako nerieseny, alebo, v krajnom pripade, ako uzavrety.
S pozdravom.
15. február 2024

Peter Oravec

Dobrý deň,
status tohto podnetu "uzavretý" by zodpovedal aj pravidlám portálu OPS, kde sa v bode 7 okrem iného píše:
"Status Uzavretý prideľujeme podnetom, ktorým nie je možné jednoznačne prideliť na základe odpovede od samosprávy či aktualizácií a komentárov od užívateľov žiadny z iných statusov. Status môže byť podnetu pridelený z niekoľkých dôvodov: (...)
2.) Samospráva nesúhlasí s riešením navrhovaným zadávateľom podnetu a k tomuto rozhodnutiu uviedla zrozumiteľné argumenty.
Prečo administrácia OPS nerešpektuje vlastné pravidlá portálu OPS, tak to ja neviem.
S pozdravom.
16. február 2024

Peter Oravec

Dobrý deň,
riešenie zvolené samosprávou je v rozpore s Manuálom verejných priestorov, časť Princípy
a štandardy povrchov chodníkov, kde sa na strane 53 uvádza:
"Lemovanie okolo prvkov s jednobodovým stykom s povrchom. Medzi takéto prvky sa radia: kôš, stĺpik, pitná fontána, stožiar osvetlenia, RIS, s t ĺ p i k s d o p r a v n ý m z n a č e n í m a pod. Spôsob vyhotovenia lemovania závisí od tvaru kotviacej časti. Pri hranatom tvare
kotviacej časti lemovanie kopíruje tvar prvku. Pri dláždení okolo okrúhlych tvarov s priemerom menším ako 0,40 m sa dláždi plocha do štvorca a voľná plocha sa vyplní drveným kamenivom. Ak je priemer väčší ako 0,40 m, vydláždi sa plocha do kruhového tvaru. Lemovania sa vyhotovuje z jedného radu kamennej dlažobnej kocky, odporúča sa použiť kocku kónického tvaru. Výnimočne je možné použiť dva rady kociek malej veľkosti. Používa sa dlažobná kocka s farebnosťou podobnou okolitému povrchu (tmavosivá kocka pri asfalte); ak je objekt v blízkosti PMZ, je dláždený vo farbe PMZ. Ak je pri osádzaní prvkov potrebné odstrániť časť súvislo spevneného povrchu z dôvodu kotvenia alebo vyhotovenia základov, vydláždi sa celá odstránená plocha kamennou dlažobnou kockou."
V uvedenom Manuáli sú uvedené aj grafické príklady lemovania okolo prvkov s jednobodovým stykom s povrchom chodníka, čo tento stĺpik s dopravným značením jednoznačne je. Stĺpik mal byť podľa Manuálu verejných priestorov osadený do existujúceho lemovania z kamennej dlažobnej kocky, keďže toto lemovanie tam presne na ten účel bolo vytvorené.
https://mib.sk/wp-content/uploads/2022/04/MIB_Principy-a-standardy-povrchov-chodnikov-v1_01.pdf
Prosím samosprávu o jasné stanovisko.
S pozdravom.
18. február 2024

JR

Preco sa podnet nezmeni naspat na v rieseni? Vzdy je treba zadavat novy podnet, ak chceme novu odpoved?

Dakujem, Peter, za tu namahu. Obavam sa, ze odpoved bude podobne stupidna, ako ta prva, ze patka ja v normach a oni nic do dlazby neosadzali.
19. február 2024

JR

Ono da sa zadat uplne legitimne aj podnet, ze zaplnenie diery tiez nebude s technickymi normami v poriadku. Ked niekde nahlasim, ze chybaju kocky, tak sa na to bezne reaguje tak, ze vylejeme beton?
19. február 2024

Peter Oravec

Prosím,
prečo administrácia OPS mlčí?
Prečo administrácia OPS nie je schopná postaviť sa otvorene k veci, zaujať stanovisko, diskutovať, argumentovať?
Prečo administrácia OPS ignoruje zadávateľov podnetov a ich argumenty?
21. február 2024

JR

Admin, tento podnet - kedze druhy bol uzavrety a tykal sa znacky - v zmysle podmienok je v rieseni.

Nebolo vysvetlene, preco je oprava v rozpore s normami. Chyba teda zrozumitelna odpoved.
21. február 2024

Tomáš .

Dobry den, administratora poprosim o opatovne oslovenie magistratu a prepnutie stavu na v rieseni.
Dakujem
21. február 2024

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmet podnetu znel: diera v dlažbe, ostrý výčnelok po starej značke.

Obe závady boli odstránené a podnet považujeme za vyriešený.

Na ďalšie komentáre pod týmto príspevkom reagovať nebudeme.

Ďakujeme za porozumenie.
Kto? Referát komunikácie
Kedy? február 2024

Jana Ryzá, referát komunikácie MČ Petržalka
21. február 2024

Peter Oravec

Dobry den,
lenze ste to "opravili" zle a v rozpore s Manualom verejnych priestorov.
Administracia OPS sa stale neozve?
S pozdravom.
22. február 2024

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol samosprávou vyriešený.

Administrátor Bratislava-Petržalka
Odkaz pre starostu
[email protected]
22. február 2024

Peter Oravec

Dobry den,
pre administraciu OPS:
1. Status tohto podnetu by mal byt v sulade s bodom 7 pravidiel OPS prinajhorsom "uzavrety", tak ako som o tom pisal vyssie.
2. Ak bol podnet samospravou "vyrieseny", tak nebol vyrieseny spravne, teda v sulade s predpismi, resp. v sulade s Manualom verejnych priestorov.
Pre JR:
Admin sa evidentne rozhodol definitivne. Ak sa Vam chce, navrhujem zadat novy podnet na osadenie znacky v rozpore s Manualom verejnych priestorov.
S pozdravom.
22. február 2024

JR

Nezda sa mi to systemove, pokial to MC robi takto bezne, chce to staznost na reakciu na tento TYP podnetu, ak sa k tomu dostanem, tak to pojde na starostu klasicky, tuto to nema zmysel.
22. február 2024

JR

Admin, kde mozem podat staznost na sposob administracie mestskej casti pre OPS, mate nejaku strukturu, ze sa dohliada aj na dohlad samotny? Pri vsetkej ucte, jeden clovek predsa nemozem mat konecne slovo, a to bez akejkolvek opory vo vlastne pravidla.

Dakujem za pochopenie.
22. február 2024

JR

Pani Ryza, jedna sa o Vase osobne stanovisko vyssie, alebo sprostredkovane. Prosim o odpoved / sprostredkovane od koho, nakolko ak nemam inu reprezentativnu osobu, musim staznost mierit na Vasu odpoved akoby bola Vasim rozhodnutim ako pristupovat k verejnemu priestoru. Dakujem.
23. február 2024

JR

Romanova-chodník-znečistený

Beton vyliaty na dlazbe, neodborny pracovny postup, prosim o odstranenie a opravu.
24. február 2024

JR

Vie niekto ozrejmit, preco novo zadany podnet k veci, ktora je odlisnou od tohto podnetu, bol pridany ako komentar k existujucemu podnetu? To zavisi od admina? Admin je sucastou samospravy?
24. február 2024

Peter Oravec

JR,
je to takmer presne tak, ako ste uviedli.
Admin je vykonávateľom pokynov samosprávy. V praxi to funguje tak, že samospráva zavelí a admin vykoná.
Na Vašu predchádzajúcu otázku: kto "dohliada aj na dohľad samotný?" je odpoveď "nikto. Admin OPS sa nikomu nezodpovedá, nikto ho nekontroluje a nenesie žiadnu zodpovednosť. Aby som nezabudol, to isté platí aj o adminkách OPS.
Portál OPS funguje iba ako kvázi elektronická podateľňa samosprávy. Čo je síce z technologického hľadiska možno fajn, ale z hľadiska legislatívneho, z hľadiska kontroly, z hľadiska termínov, z hľadiska zodovednosti a pod. je portál OPS úplne o ničom.
S pozdravom.
26. február 2024

JR

Admin, ak su tieto podnety spojene - s podnetom z 23. februara, podnet ako celok vyrieseny nie je.

Samosprava sa (v inom podnete) vyjadrila k technologii opravy zlomenej znacky. Samosprava sa nevyjadrila k technologii opravy dlazby.

Ziadam o rozdelenie podnetov, alebo o otvorenie podnetu na vyjadrenie k techologii tzv. opravy dlazby.
26. február 2024

JR

Odoslane cez kontaktny formular:

Prosim o ozrejmenie, preco Admin Bratislava / Petrzalka spolupracuje so samospravou vo veci umeleho vytvarania dojmu riesenia podnetu, konkretne sa jedna o podnet 181511.

Podnet bol zadany na vyzvanie ako samostatny podnet po nespravnej oprave znacky, tyka sa opravy dlazby po starej znacke. Samosprava uviedla (21.2.2024), ze vzhladom na znenie povodneho podnetu uz nebude reagovat.

Admin 23.2.2024 zlucil podnet s inym znenim do rovnakeho podnetu, ku ktoremu sa samosprava pre ine znenie povodneho nehodla vyjadrovat.

Admin ignoruje vecne poznamky prispievatelov, t.j. komentare 22.2.2024, 16.2.2024, 15.2.2024.

Za doplnenie stanoviska do komentarov z OPS ako celok vopred dakujem.
26. február 2024

Peter Oravec

Aj pri tomto podnete administrácia OPS loví bobríka mlčania.
27. február 2024

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

každý administrátor koná samostatne a objektívne, statusy mení na základe odpovede samosprávy, nie na "ich pokyn". V prípade, že samospráva podnet vyrieši, podnet je takto označený.
V prípade tohto podnetu samospráva odstránila problém technológiou, s ktorou niektorí užívatelia nesúhlasia. Nič to však neuberá na fakte, že podnet bol vyriešený.

S pozdravom,

Pavla Rachelová
Odkaz pre starostu
[email protected]
27. február 2024

Peter Oravec

Dobrý deň, JR,
ak máte na to silu, bojujte ďalej.
Ja to spolu s bohmi vzdávam.
https://de.wiktionary.org/wiki/gegen_Dummheit_k%C3%A4mpfen_G%C3%B6tter_selbst_vergebens
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania