Opustená nepouživaná unimobunka - je ju potrebné odstrániť

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Martin Vasilev 12. marca 2016

Na ulici Dopravna, pri zastavke Lokomotivne depo I, priamo pred pomnikom parnej lokomotivy sa nachadza tato opustena unimobunka, buda sa nepouziva uz cca 5 rokov a je tam zbytocne, treba ju odstranit.

21. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mestská časť Rača posiela na Ministerstvo dopravy list s výzvou na odstránenie stánku.

S pozdravom

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
06. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

prišla odpoveď z ministerstva dopravy v tom zmysle, že nebolo vydané žiadne povolenie, pričom stavba sa nenachádza v obvode dráhy, ale iba sčasti na pozemku ŽSR.

ŽSR potvrdili, že majú uzavretú riadnu nájomnú zmluvu s nájomcom od 1.8.2012, na dobu neurčitú.

Z uvedeného vyplýva, že MČ Rača nemá oprávnenie unimobunku ostrániť.

S pozdravom

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
10. apríl 2016

Tomas

Dobry den, kto si dnes moze platit len tak za nieco co sa roky nepouziva? Je to najvys cudne, myslim ze ked najomca plati, tak by mal byt vyzvany, ako kazdy stanik v meste aby ho ocistili od grafitov, a podla mna by mal byt posynuty vuac vpravo aby bolo vidno rusen pamatny tento stanok ho upne prekryva, dakujeme
10. apríl 2016

Tomas

a ked sa nachadza len z casti na pozemku ta druha cast sa nachadza na akom pozemku prosim? podnet nie je vobec vyrieseny tym ze tam je nejaka odpoved pridana
11. apríl 2016

Martin Vasilev

pani Miklánková, mohla by mestska cast ako zastupca obcanov, vysvetlita vyzvat ZSR ze nech si tuto unimobunku odstrania? Alebo mame cakat pokial sa unimobunka rozpadne? Pretoze tam takto stoji uz aspon 4 roky.
Dakujem
13. apríl 2016

Viera

ZSR ako prenajimatel by mal predsa v zmysle VZN o udrziavani cistoty udrziavat budu, ktora je na verejnom priestranstve v stave, ktory nenarusa vzhlad mestskej casti, ked ju teda neodstrania, nech ju vycistia alebo nech vyzvu toho vymysleneho najomcu.
20. apríl 2016

Tomas

taktiez susedny pozemok dokonca ani vlastnik neevidovany cize asi nie je ani LV v tom pripade nemoze existovat najomna zmluva ako tvrdia zsr, niekde je zadrhel http://mapka.gku.sk/mapovyportal?basemap=podklad&zoom=11&lng=17.1668&lat=48.1988#/parcelsc(820990701)/detail
04. september 2017

Martin Vasilev

buda stale stoji na mieste a nikto.ju neodstramil, je v havarijnom stave
04. september 2017

Odkaz pre starostu

Vážený užívateľ Martin Vasilev,

ako už v predchádzajúcej odpovedi spomenuté, ŽSR majú uzavretú platnú nájomnú zmluvu na dobu neurčitú.

Obrátime sa ešte raz na MÚ Rača aby ŽSR boli vyzvané na udržiavanie čistoty budovy, ktorá je na verejnom preistranstve.

Prosíme Vás o trpezlivosť.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Bratislava - Rača
04. september 2017

Martin Vasilev

dakujem, buda je ocividne nepouzivana, spati prostredie a rozpadava sa. dakujem
07. máj 2019

Rendezak

Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený.
Nechapem naco ma niekto najom na budu v ktorej nic nie je, co je to pracka penazi s pomocou ZSR ?
24. september 2019

Martin Uváček

Nezmenený stav.
02. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

unimobunka, ktorá je predmetom podnetu, bola umiestnená na pozemku parc. č. 4778/7 KNC v k.ú. Rača (v správe Železníc Slovenskej republiky), na základe nájomnej zmluvy. Nájomný vzťah zanikol výpoveďou zo strany prenajímateľa. Výpoveď bola nájomníkovi zaslaná 6.8.2019 s trojmesačnou výpovednou lehotou, ktorá začína plynúť prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení písomnej výpovede. Výpovedná lehota uplynie 30.11.2019. Po ukončení nájmu je nájomca v zmysle nájomnej zmluvy, ako aj platných právnych predpisov, povinný vypratať predmet nájmu a tento odovzdať v stave v akom ho prevzal s prihliadnutím na obvyklé opotrebenie.

Prajem pekný deň!


Ing. Ľubomír Mitas

Manažér externej komunikácie
Odbor komunikácie a marketingu
ŽSR - Železnice Slovenskej republiky
Klemensova 8, 813 61 Bratislava
+421 903 520 132
+421 2 2029 5983
03. október 2019

Martin Uváček

Konečne aspoň nejaká dobrá správa v tomto prípade.
22. február 2020

Martin Uváček

Výpovedná doba uplynula a nič sa neudialo. Aký majú ŽSR další postup?
26. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
listom zo dňa 19.11.2019 bol vlastník unimobuniek vyzvaný, aby dňa 05.12.2019 o 10:00 hod. protokolárne odovzdal vyprataný a vyčistený pozemok, ktorý mal prenajatý za účelom umiestnenia unimobuniek (list si preukázateľne prevzal dňa 04.12.2019). Keďže sa však na odovzdanie pozemku nedostavil a ani neodstránil predmetnú unimobunku, Železnice Slovenskej republiky, ako správca predmetného pozemku, pristúpili k riešeniu vydania bezdôvodného obohatenia, ako aj vypratania pozemku, súdnou cestou.
Prajem pekný deň! 
Ing. Ľubomír Mitas 
Manažér externej komunikácie  
Odbor komunikácie a marketingu  
ŽSR - Železnice Slovenskej republiky
Klemensova 8,
813 61 Bratislava
+421 903 520 132 
+421 2 2029 5983 
04. apríl 2020

Martin Uváček

Je známe kedy bol podaný súdny návrh na odstránenie stavby?
07. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dňa 4.3.2020 bola spracovaná žaloba na vypratanie nehnuteľnosti.
Žaloba sa aktuálne nachádza na podpise u riaditeľky Správy majetku ŽSR Bratislava. Po podpise bude predmetná žaloba zaslaná na príslušný súd.
Prajem pekný deň v týchto neľahkých časoch, 
Ing. Ľubomír Mitas 
Manažér externej komunikácie  
Odbor komunikácie a marketingu  
ŽSR - Železnice Slovenskej republiky
Klemensova 8,
813 61 Bratislava
+421 903 520 132 
+421 2 2029 5983 
19. júl 2020

Martin Uváček

Bola už žaloba podaná na súd?
20. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
k podnetu uvedenému v predmete správy dopĺňame informáciu o termíne podania žaloby na vypratanie nehnuteľnosti (pozemku). Žaloba na vypratanie nehnuteľnosti (pozemku) bola podaná dňa 03.07.2020.

Prajem pekný deň,

Ing. Ľubomír Mitas

Manažér externej komunikácie
Odbor komunikácie a marketingu
ŽSR - Železnice Slovenskej republiky
Klemensova 8, 813 61 Bratislava
+421 903 520 132
+421 2 2029 5983
24. september 2020

Martin Uváček

No uvidíme ako dlho potrvá súdne konanie.
09. október 2020

Martin Uváček

S touto búdou to ešte bude nadlho.
15. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v riešení odstránenia unimobuniek z pozemku 4778/7 C KN v k.ú. Rača žiaľ nedošlo k posunu. Vec zo strany Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) bola urgovaná (konanie sa vedie pod sp. zn. 23Cb/144/2020). Zatiaľ však bez výsledku.

Prajem pekný deň,

Ing. Ľubomír Mitas

Manažér externej komunikácie
Odbor komunikácie a marketingu
ŽSR - Železnice Slovenskej republiky
Klemensova 8, 813 61 Bratislava
+421 903 520 132
+421 2 2029 5983
12. marec 2021

Martin Uváček

PO takmer 5 mesiacoch priniesla niečo nové tá urgencia? pokračuje konanie?
16. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v predmetnej veci konajú v zmysle platnej legislatívy SR. Tak ako sme uviedli v predchádzajúcej komunikácii ŽSR celú situáciu začali riešiť súdnou cestou (podaním žaloby na vypratanie nehnuteľnosti (pozemku)). Avšak dňa 03.03.2021 bolo ŽSR doručené oznámenie o úmrtí nájomcu unimobunky (žalovaný). Bezprostredne po oznámení o úmrtí nájomcu sme podnikli právne kroky k uplatneniu všetkých nárokov ŽSR voči žalovanému, ktoré budú súčasťou dedičského konania po zomrelom (žalovanom). Verte, že aj nám záleží na vyriešení tohto problému, ale z uvedených dôvodov (súdne procesy) Vám nevieme uviesť termín odstránenia predmetnej unimobunky.

Prajem pekný deň,

Ing. Ľubomír Mitas

Manažér externej komunikácie
Odbor komunikácie a marketingu
ŽSR - Železnice Slovenskej republiky
Klemensova 8, 813 61 Bratislava
+421 903 520 132
+421 2 2029 5983
08. jún 2021

Martin Uváček

To bude asi ešte na dlho, kým skončí dedičské konanie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania