Holuby - znečistený podchod

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
peter bronis 24. marca 2016

V podchode na krizovatke Prievozska a Bajkalska pri budove telekomu zacali hniezdit holuby a znecistuju trusom podchod aj okolie. Okrem neprijemneho znecistenia je holubi trus zdrojom infekcii, roztocov a alergenov a ohrozuje ludi, ktori cez podchod musia prechadzat.
Aj ked bol podchod vycisteny, po niekolkych dnoch bol v rovnakom stave.

04. máj 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za podnet. Informovali sme o ňom správcu. Preverí situáciu a realizuje riešenie.

oddelenie komunikácie a marketingu
31. marec 2019

Lukáš Bartošovič

zdravim, v podchode su instalovane "antiholubie" pichliace
ale ked som tadial dnes isiel, mohol som pozorovat dobry tucet holubov, ktory si pokojne hniezdi aj napriek instalovanym "technickym prostriedkom"
mozno to nebude vyzerat esteticky, no skuste dat cez problemove vyklenky pletivo, to uz holub tak lahko neprekona (toto riesenie som videl v niekolkych podchodoch a vcelku sa osvedcilo)
05. máj 2020

Lukáš Bartošovič

asi by sa patrilo napisat nieco po roku, v skratke: podchod zaznamenal pozorovatelne zlepsenie stavu
dlhsia verzia: v oboch "bajkalskych" podchodoch boli instalovane zabrany proti hniezdeniu
holuby boli tymto cinom prakticky eliminovane, ale:
1) v jednom z podchodov je sice nemozne hniezdit, holuby tam vsak predsa sedia pod stropom, staci im aj par centimetrov precnievajuceho muru...
05. máj 2020

Lukáš Bartošovič

... 2) v druhom sa relativne vysoko popri stene tiahne akesi potrubie (vzduchotechnika?) a na nom si uz jeden par holubov postavil hniezdo, taktiez v tomto podchode sa na roznych miestach vyskytoval zhruba poltucet "lietajucich problemov"

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania