Opustené vozidlo na Šuňavcovej

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 31. marca 2010

Už niekoľko rokov stojí opustené vozidlo červenej farby značky Seat červenej farby na vyústení Šuňavcovej ulice (križovatka jednosmerných ulíc Šuňavcova - Americká). Zaberá miesto na parkovanie, pričom toto vozidlo je zničené a chátra. Toto vozidlo nieje od 15.09.2009 poistené podľa Slovenskej kancelárie poisťovateľov.

31. marec 2010

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

K podnetu z 30.3.2010 opustené vozidlo na Šuňavcovej ul . poskytujeme informáciu:

Do doby zaslania tohto podnetu a následnej obhliadky sme o odparkovanom motorovom vozidle zn. Seat na ul. Šuňavcova - Americká nemali vedomosť, nakoľko ide o riadne odparkované motorové vozidlo s EČ a jeho stav nenarúša estetický vzhľad obce. Vozidlo v takomto stave s EČ nepodlieha postupu podľa zákona č.223/2001 o odpadoch. Mestská časť v prípadoch že vozidlo má EČ a stav vozidla narúša estetický vzhľad obce (či už na vlastný podnet resp. na podnet občanov) žiada Obvodný úrad v Bratislave aby predmetné vozidlo bolo vyradené z evidencie motorových vozidiel( konanie sa deje na Obvodnom úrade ako aj následné vyradenie z evidencie PZ). Až takto vyradené motorové vozidlo môže dať obec odtiahnuť v zmysle zákona o odpadoch. Zároveň svojim umiestnením vozidlo nebráni cestnej premávke a preto správca komunikácie nemá zákonné dôvody uvedené vozidlo odtiahnúť.

Spracoval Ing.
Ivan Svetlovský vedúci oddelenia verejného poriadku

Uvedený podnet môže byť aj nemiestny žart, preto cez evidenciu motorových vozidiel oslovíme evidovaného majiteľa a podnet s ním prerokujeme.

S pozdravom

Ing. Ľudovít Kollárik
31. marec 2010

Tomáš Samko

Tento automobil tam stojí viac ako rok, bez pohnutia a chátra. Nejde o nemiestny žart a myslím si, že prerokovanie situácie s majiteľom pomôže. Ďakujem
05. apríl 2010

Janka

Dobry den,
rada by som sa spytala ci auto ma platnu STK, je sice pravda ze auto ma Evidencne Cislo, avsak ak ma neplatnu STK-cku, v takom pripade by aj EC malo byt odobrate... respektive podany podnet samospravy na stav vozidla.. jednoduche odbavenie faktom, ze auto ma EC..sa mi zda najrychlejsia cesta, ako problem ignorovat.
13. apríl 2010

Odpoveď samosprávy

Doplnenie k podnetu Opustené vozidlo na Šuňavcovej ulici

Mestská časť písomne oslovila evidovaného vlastníka auta so žiadosťou o jeho odstránenie. Nakoľko sa podania vrátilo – adresát neznámy, mestská časť hľadala vlastníka auta aj mimo miesta pobytu (v miesta evidovaného trvalého pobytu sa už niekoľko rokov po predaji domu nenachádza). Bol hľadaný vo všetkých evidenciách aj medzi zadržanými a väznenými osobami.

Po prerokovaní s Krajským úradom pre dopravu a cestné komunikácie a Dopravným inšpektorátom, bol podnet na priame riešenie odstúpený Obvodnému úradu pre dopravu a cestné komunikácie v Malackách, ktorý nás už informoval o svojom postupe. Na záver ktorého s orgánmi policajného zboru zabezpečí odstránenie vozidla, ak situáciu nevyrieši priamo vlastník.

Problém riešenia je aj v tom, že občania sa obracajú na obec, v tomto prípade mestskú časť. Riešenie je v rukách orgánov štátnej správy a policajného zboru. Krajské riaditeľstvo PZ sídli v budove cez ulicu, kde stojí auto a Obvodné oddelenie PZ B-NM je na tej istej ulici vzdialené cca 70 m.

S pozdravom

Kollárik
03. máj 2010

Anonymný užívateľ

Spomínané vozidlo stále stojí na tom istom mieste. Vozidlo nieje poistené, podľa skp.sk bolo poistené do 15.9.2009 v poistovni UNIQUA. A tým nespĺňa jednu z podmienok prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách. Pravidelne zaberá parkovacie miesto bielej Škoda Octavia s peknou ŠPZ, ktorá stojí permanentne na chodníku vedľa spomínaného vozidla. Myslím si, že keby bol tento vrak odstránený, majiteľ Octavie by parkoval na jeho mieste. Situácia je zrejmá z fotiek.
08. máj 2010

Anonymný užívateľ

Vozidlo uz nema platnu STK ani EK.
10. máj 2010

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

K podnetu z 30.3.2010 opustené vozidlo na Šuňavcovej ul . poskytujeme informáciu:

Vozidlo Seat Ibiza vlastník odstránil. Vlastník auta je obyvateľom – nájomcov v priľahlom dome.

Zároveň nejdem komentovať vyjadrenie pána T.S. z 3.5.2010, ktoré je naplnením asi súkromného záujmu a nie upozornením na porušenie dopravných predpisov.

S pozdravom
Ing. Ľudovít Kollárik
12. máj 2010

Anonymný užívateľ

Sukromny zaujem urcite nie. Nikdy na tom parkovisku nebudem parkovat a majitela nepoznam. Islo mi o verejny zaujem. dakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania