Prechod pre chodcov na Panónskej ceste pri Slnečniciach

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Michaela 16. júla 2018

Dobrý deň, ako sa plánuje doriešenie prechodu pre chodcov na Panónskej ceste pri Slnečniciach? V poslednej dobe sa tam rozbehla výstavba, otvorili sa nové nákupné možnosti, zvýšila s tam teda premávka áut aj chodcov, hlavne deti tam prebehujú a vodiči moc nedodržiavajú predpísanú rýchlosť. Častokrát je tam problém s bezpečným prechodom na druhú stranu a pôvodný "chabý" prechod je tam už nepostačujúci. Čo bude v zime, keď bude skôr tma? Riešením by bol buď semafor, alebo nadchod. Ak sa výstavba Slnečníc dokončí, bude tam situácia ešte katastrofálnejšia. Dúfam, že sa tento problém na štvorprúdovej ceste medzi dvoma autobusovými zástavkami a aj neďalekou školou čím skôr vyrieši....kým nebude pre niektorých neskoro. Ďakujem.

17. júl 2018

Matej

Súhlasím s podnetom - určite som za nadchod. Vzhľadom k intenzite premávky to bude najbezpečnejšia forma prechodu na druhú stranu keďže niektorí vodiči (ale niekedy aj chodci) sú občas farboslepí.
Panónska je hlavná dopravná tepna s vysokou intenzitou premávky. Ďalší semafor by znížil jej priepustnosť - budú sa vytvárať kolóny, brzdenie a rozbiehanie áut spôsobí viac hluku a výfukových plynov, čo iste v obytnej oblasti nikoho tešiť nebude.
17. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
17. júl 2018

Martin

Prechod pre chodcov by výrazne zhoršil dopravnú situáciu, ktorá sa už teraz postupne zhoršuje s pribúdajúcou masovou zástavbou v tejto lokalite. Nadchod by bol dobrým riešením, ale takéto veci by mal zabezpečovať a financovať investor výstavby a nie len postaviť králikárne na poliach za Petržalkou, kde nič nie je a mesto s mestskou časťou nech sa za peniaze ostatných obyvateľov starajú o občiansku vybavenosť.
20. júl 2018

Dexter

Suhlasim s podnetom, ze priechod je z pohladu chodcov cim dalej tym nebezpecnejsi. Avsak hlavny problem vidim v tom, ze vodici nedodrziavaju rychlost (myslim, ze tak je dokonca 40, ale mozno sa mylim) a jazdia tam ako blazni. (Pre Martina - ten priechod tam je vybudovany uz dlhe roky a nespomaloval doteraz premavku nijak) Neviem si vsak predstavit, kde by sa tam ten nadchod mal postavit, ved zastavka smerom do mesta je doslova nalepena na Peugeote, dalej su garaze a cesta (na fotke je stary stav, kym tam Peugeot este vôbec nestal) a smerom do Jaroviec je situacia podobna. Zo zaciatku by stacilo trosku tolerancie od vodicov a vyrazne oznacenie a osvetlenie priechodu aj v noci. Nadchod nezavrhujem, ale jednoducho nema kde byt postaveny..
12. december 2018

Dexter

Prosím admina OPS o opätovné zaslanie podnetu Magistrátu nakoľko ide o doslova životu nebezpecny priechod pre chodcov aj počas dňa. Dakujem.
12. december 2018

Michaela

Súhlasím, zatiaľ sa tam od leta nič nezmenilo......pribudajú tam len nehody priamo na prechode, z toho jedna bola dokonca smrteľná !!!.....žiaľ v Petržalke sa riešia len výtĺky na cestách a ľudský život tu je všetkým ľahostajný....Prosím začnite to už RIEŠIŤ !!!!
14. december 2018

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
18. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
08. apríl 2019

Dexter

Prosím admina o opätovné preposlanie podnetu magistrátu. Ide naozaj o nebezpečné miesto, ktoré je nevyhnutné riešiť. Dakujem.
10. apríl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Juraj Hurný
Odkaz pre starostu
hurny.odkaz@gmail.com
11. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že sme tento podnet ešte nevyriešili, ubezpečujeme vás však, že na ňom pracujeme a o riešení vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a za to, že nám pomáhate spraviť naše mesto krajším.


Sekcia vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
28. január 2020

Jakub Šturc

Dnes za zlej viditeľnosti a dažďa auto zrazilo jednu pani. Našťastie nastúpila do sanitky po svojich. Deti čo chodia do školy na Turniansku zo Slnečníc alebo z Čunova musia prejsť cez tento prechod. Dajte tam obmedzenie rýchlosti na 30 skôr než to skončí tragédiou!
29. január 2020

Jozef Fischer

Dobrý deň, zisťoval som to dnes na magistráte, takže posledná info, ktorú mám, je, že aktuálne sa čaká na vydanie územného rozhodnutia, potom nasleduje stavebné povolenie a potom realizácia. Termínovo to v tomto momente neviem ešte povedať. Plánuje sa stretnutie pracovnej skupiny k tomuto, mal by som byť aj ja účastník, kde sa dozvieme viac.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania