Koše s nedostatočnou kapacitou

Zodpovednosť za riešenie: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

V riešení
meno
Martin U 24. októbra 2018

Na zastávke MHD Mladá Garda sú kapacitne nevyhovujúce koše. Pravidelne vyzerajú ako ten na fotke. Vzhľadom na blízkosť rýchleho občerstvenia a množstvo študentov, by sa hodili kapacitnejšie koše ako boli osadené na iných zastávkach. Takto z nich len vytekajú nedopité nápoje a odpadky sa hromadia okolo.

15. november 2018

Martin U

Denno denná realita.
01. apríl 2019

Martin U

Podnet po x mesiacoch stále bez zmeny.
25. apríl 2019

Martin U

Stále sa tam hromadí bordel, ktorý následne končí medzi kolajami. Zatiaľ bez reakcie DPB. Potrebné im tento podnet opätovne preposlať.
26. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,
na uvedenej zastávke má DPB, a.s. osadenú smetnú nádobu so štandardnou kapacitou a v súčasnej dobe nedisponuje inými. Každopádne smetné nádoby na zastávkach MHD majú slúžiť na drobný odpad súvisiaci s prepravou cestujúcej verejnosti v prostriedkoch MHD (použitý cestovný lístok, použitá hygienická vreckovka...). Bohužiaľ stále sa nájde značné množstvo ľudí, ktorí používajú smetné koše na zastávkach MHD na komunálny odpad a to spôsobuje preplnenie košov už pár hodín po ich vyprázdnení.


odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.
26. apríl 2019

Martin U

Prepáčte, ale Vaša odpoveď je úplne od veci. Ako je potom možné, že DPB v priebehu posledných 2 rokov vymenil množstvo starých košov, ako je tento v podnete, na frekventovaných zastávkach, za koše s dvoj až troj násobnou kapacitou. Teda vaše zdôvodnenie v tomto kontexte neobstojí a stále považujem za potrebné staré koše nahradiť novšími s väčšou kapacitou ako napr na žst vinohrady.
18. jún 2019

Martin U

Jediné čo od DPB v tomto podnete žiadam, je osadenie takéhoto koša na obe strany zastávky. A na toto chcem počuť odpoveď. Keď to na iných zastávkach šlo, prečo nie tu?
12. október 2019

Martin U

Podnet stále neriešený. Výsledkom je množstvo odpadu v koľajisku tejto zastávky.
31. október 2019

Martin U

Koše aj okolie špinavé.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania