Ján Kuciak, Martina Kušnírová ✝ 2018

Smetiská za Čunovom

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Čunovo

Vyriešený

Zaslal: Peter Oravec, 14. októbra 2013

Súčasný stav: Na hraniciach s MR za Čunovom sa nachádzajú smetiská. Jedno je na Schengenskej, druhé je pri colnici na starej ceste do Rajky. Obidve sú priamo na červenej turistickej značke smerujúcej z Čunova na Trojmedzie.
Normálny stav: vyčistiť a udržovať.
Ďakujem

18. november 2013

Peter Oravec

Je to vyčistené. Ďakujem.
18. november 2013

Peter Oravec

Je to vyčistené.
27. november 2013

Odpoveď samosprávy

na predmetný podnet samospráva reagovala po jeho zverejnení, napriek tomu sa vo vyhodnotení podnetov uvádza, že samospráva nereagovala.
Predmetné čierne skládky boli v mesiaci november odstránené na náklady mestskej časti Bratislava - Čunovo. do niekoľkých dní po ich odstránení sa v lokalite pri hraničnom priestore s Maďarskom - Schengenská ul. vytvorila nová skládka.

Gabriela Ferenčáková, starostka mestskej časti Bratislava -Čunovo
27. november 2013

Peter Oravec

Vážená pani Ferenčáková,
keď som tam bol druhý raz ja, skládky boli odstránené a vyčistené. To som zdokumentoval aj fotografiami a navrhol som podnet označiť ako vyriešený. Mrzí ma, že pri colnici znovu vzniká skládka. Nateraz však ja osobne považujem podnet za vyriešený. Ďakujem.
27. december 2013

Mladý z Čunova

Riešením by bolo rozkopať cestu z malej colnice " Čunovo" aby naši hejslováci pekne používali ich roduvernú maďarskú diaľnicu keď už sa rozhodli platiť miestne dane u Feferónov...
18. január 2014

miro

to tam vláčia z Rajky novodobí emigranti ... tu neplatia dane a tam za odpad ... súhlasím s Mladým, treba tú cestu rozkopať
30. január 2014

pachysandra

áno, vysoko pravdepodobné, že odpad vyvážajú z Rajky presídlenci zo Slovenska (podľa ŠPZ áut), žiaľ, naša kultúra je na takejto úrovni...
Trochu nechápem, čo vyrieši rozkopanie cesty, skôr by pomohlo dotyčného prichytiť a rozbiť mu hubu alebo aspoň auto, ktorým odpad priviezol. A ani pri Lanovom centre to nie je nejaké úžasné, viď staré pneumatiky na asfalte pri ceste
16. september 2016

Peter Oravec

Na rovnakom mieste znovu vzniká smetisko. Prosím o vyčistenie.
24. september 2016

Odpoveď samosprávy

Čierne skládky odpadu sa v daných lokalitách vytvárajú takmer pravidelne, ich odstránenie zabezpečovala MČ už viackrát, naposledy v mesiaci máj/jún 2016. Tieto skládky sú vytvárané žiaľ prevažne našimi spoluobčanmi žijúcimi v priľahlých prihraničných obciach Maďarska .
problém budeme riešiť v mesiaci október.

G.Ferenčáková, starostka MČ Bratislava-Čunovo

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.