Moyzesova-stavby a budovy-prekračovanie limitov prašnosti

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

V riešení
meno
Jerome 05. februára 2019

Na budove nie je nijaký oznam o stavebných prácach, kontajner nie je prikrytý, ani potrubie v dolnej časti, práši sa, je zabraty nový chodník na Lermontovovej, je na ňom stavebný materiál...

06. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
váš podnet sme preposlali inšpektorom verejného poriadku, ktorí ho preveria. O výsledku vás budeme informovať.

Martina Štefániková, oddelenie komunikácie MÚ Bratislava - Staré Mesto
06. február 2019

Jerome

V lete 2018 bol chodnik Lermontovova vykachlickovany, teraz su na nom tazke mechanizmy
08. február 2019

Jerome

starý stavebny odpad, ktory spustaju potrubim do nezakryteho kontajnera, dopadanim víri prach , ktory sa potom dalej šíri, upozornite stavebnika!
10. február 2019

Jerome

?
chodník?
12. február 2019

Jerome

Dobrý deň, pani Štefániková, už ste preverili?
14. február 2019

Jerome

špina zo stavby a ničenie nových chodníkov a cesty, ktoré dal urobiť predchádzajúci starosta
14. február 2019

Jerome

foto
18. február 2019

Jerome

už ubehli 2 tyzdne,nijaka odpoved,stavebnik poskodzuje NOVU cestu a chodnik, admin, prosime, urgujte Stare Mesto
19. február 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme opätovne preposlali samospráve.

S pozdravom

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
20. február 2019

Jerome

neprikryty kontajner po dennych pracach, takto ho nechali stavební robotnici na chodniku
25. február 2019

Jerome

Ak to nevadi Staremu Mestu, devastacia novej cesty a chodnika, nam ano, bolo to aj z nasich dani
25. február 2019

Jerome

foto k prispevku
25. február 2019

Jerome

foto
01. marec 2019

Jerome

admin, urgujte Stare Mesto, uz je takmer mesiac od prislubu p.Stefanikovej, prach, kontajner neprikryty,situacia sa nemeni k lepsiemu
01. marec 2019

Jerome

Spina, praxch, neprikryty kontajner, stavebnici maju zivotne prostredie a Staromestanov v paži
05. marec 2019

Jerome

prosime dalsiu urgenciu, nech Stare Mesto neignoruje obcanov!

Dnes pri silnom vetre opat prach !! Robotnici asi maju z toho srandu, ked sa prach siri prilahlymi ulicami!
06. marec 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet sme znova preposlali samospráve k vyjadreniu a k riešeniu situácie.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
08. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
stavba/rekonštrukcia domu na Moyzesovej má všetky potrebné povolenia, vrátane stavebého a povolenia na zabratie verejného priestoru (kontajner, WC).
V prípade poškodenia chodníka bude staviteľ pri kolaudácii vyzvaný stavebným úradom na uvedenie do pôvodného stavu na vlastné náklady.
Kontrola prašnosti nie je v kompetencii MÚ, budeme však urgovať zakrytie kontajneru so stavebným odpadom.

Martina Štefániková, oddelenie komunikácie MÚ Bratislava - Staré Mesto
08. marec 2019

Jerome

Pani Stefanikova, to tzv stavebne povolenie ZABEZPECENIE stropov je z r.2014- kedze ste prilozili obrazok za mrezami, nie je dobre vidno cislo povolenia. .

Akoze kontrola prasnosti nie je vo Vasej kompetencii?? A co Vasi inspektori verejneho poriadku?
Prepacte, tie amaterske prace, ktore tam vykonavaju stavebni robotnici, nerešpektujúci, ze su v rezidentskej a pamiatkovej zone, ktori vyhadzuju stary stavebny material po kusoch ..a alebo vo furiku zhora, prasia --to by Vas malo zaujimat!

aj toto je sucastou stavebneho povolenia?? vysunuta stavba nad chodnik a buracie práce? ved v povoleni pisete zabezpecenie stropov z roku 2014!
08. marec 2019

Jerome

foto
12. marec 2019

Lukas

Stavebnik mal povolenie na zaber chodnika na Lermontovovej do 20.2. a na Moyzesovej do 15.2. Po tomto termine stale priestor na Moyzesovej zaberal autami.
Napriek tomu, ze som na nich dvakrat volal Mestsku policiu, ta si zjavne neplnila svoju ulohu a problem zostal nerieseny.
Teraz si podla Stavebneho uradu BA SM riesia dalsie povolenie na zaber chodnika.
12. marec 2019

Jerome

Admin, urgujte Stare Mesto, p.Stefanikovu, chceme normalnu a kompetentnu odpoved, , stavebnik stale NEMA prikryty kontajner, preco musia Staromestania dychat prach zo stavby zo starej budovy?
a ak nemali povolenie na zabratie chodnika na uliici, Stare Mesto im spätne vyrubi dan za neopravnene zabratie verejneho priestranstva?
13. marec 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve s prosbou o dodatočnú reakciu.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
20. marec 2019

Jerome

PANI STAROSTKA, AKO je možné ,že v rannej špičke = o 8,00, si stavebnik LERMONTOVOVA 11 ! dovoli zastaviť, resp.obmedziť premávku?? Autá museli stáť min od Palisád, je to svojvoľné a nebezpečné, nestačí včerajšia smrteľná nehoda Lerm - Stefanikova? Ak stavebník potrebuje zastaviť dopravu, musí mať súhlas od Vás a NIE v rannej ŠPIČKE!

Ziadame vysvetlenie...
PS

určite chodíte okolo stavby, kedze byvate nedaleko, kontajner neprikryty, prasi sa, preco nase, napokon aj Vaše deti maju dychat storocny prach??
20. marec 2019

Jerome

druhe foto
27. marec 2019

Jerome

Stare Mesto mlčí???
29. marec 2019

Jerome

bez zmeny, nezakryta rura, kontajner, prach,hluk cely den
04. apríl 2019

Jerome

Pani Štefániková, prečo nie je budova prikryta ochrannou sietou a zakryty kontajner, preco STAVEBNIK nedodrziava elementarne poziadavky pri stavbe??

A preco zabera verejne priestranstvo bez povolenia na MOYZESOVEJ?
07. apríl 2019

Jerome

stale neprikryty kontajner, prach, bez ochrannej siete
26. apríl 2019

Jerome

bez zmeny, admin, urgujte Stare MESTO
29. apríl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Juraj Hurný
Odkaz pre starostu
hurny.odkaz@gmail.com
18. máj 2019

Daniela Vaskova

Prach? Len pred niekolkymi dnami instalovali medzi domom Moyzesova a Lermontova 11 siet proti prachu, i ked mali tuto povinnost zakotvenu v rozhodnuti c.j. 2563/1748/2019/STA/Vax/G-01. Mame byt smerom do dvora, prasnost je neunosna!!!!!!! Siet bola namontovana v podstate az ked stavba zvnutra bola cela zburana!!! Okrem toho davam podnet na hlucnost a pracovnici pracuju bez ochrannych prostriedkov ako su helmy ci sluchadla!!!!
18. máj 2019

Jerome

...to musí byť strašné! Keďže budovu doslova "vykuchávajú" od jesene...ak ste /boli ucastnikmi stavebného konania ,musite trvat na tom, aby stavebnik dodrziaval stavebný zákona a podmienky v stavebnom povolení, volajte MsP...ta firma Jases, či ako sa volá, je firma, ktora uz v r.2014 porusovala zakony /azbest...atd/- udajne ani nezaplatili pokuty

Stare Mesto vraj chce obnovit VZN o stavebnych a rekonstrucnych pracach:
nové VZN, má urobiť poriadok s hlučnými stavbármi...

a napíšte p.Aufrichtovej, starostke
19. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame zodpovednej inštitúcii.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
20. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
váš podnet sme preposlali inšpektorom verejného poriadku aj stavebnému úradu. Zároveň pracujeme na obnovení VZN o stavebných a rekonštrukčných prácach. O výsledku vás budeme informovať.

Oddelenie komunikácie MÚ Bratislava - Staré Mesto
27. máj 2019

Jerome

a čo zistili inšpektori?? Informujte nas, Stare Mesto.
27. máj 2019

Jerome

admin, urgujte Staré Mesto, potrubie deravé, starú sutinu hádžu zhora do potrubia, prach, špina, potrubie deravé, hnusné,kontajner neprikrytý!
30. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
na predmetnej stavbe bol dňa 24. 05. 2019 vykonaný štátny stavebný dohľad z verejne prístupného miesta.
Na jeho podklade boli stavebník a vlastník, ako aj dodávateľ predmetnej stavby vyzvaní, aby zabezpečili s okamžitou platnosťou zariadili, usporiadali a vybavili stavenisko tak, aby sa stavba mohla riadne a bezpečne uskutočňovať alebo odstraňovať v súlade s osobitnými predpismi. Nesmie ohrozovať a nadmerne obťažovať okolie, osobitne hlukom, prachom a podobne, ohrozovať bezpečnosť prevádzky na pozemných komunikáciách s ohľadom na osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie, ďalej znečisťovať pozemné komunikácie, ovzdušie a vody, obmedzovať prístup k priľahlej stavbe alebo pozemku, k sieťam technického vybavenia územia a k požiarnemu zariadeniu.
Zároveň boli upozornení, že v prípad nesplnenia výzvy sa dopustia správneho deliktu, za čo im bude uložená pokuta.

Oddelenie komunikácie MÚ Bratislava - Staré Mesto
30. máj 2019

Xxx

Ta pokuta uz mala byt ulozena davno a v plnej vyske, btwmax vyska pokuty je kolko 500€?
12. jún 2019

Jerome

Prečo táto budova nie je od začiatku prikrytá ochrannou sieťou??

Hned v blízkosti, Sládkovičova -tam to ide...opravovaná budova je prikrytá, prosíme odpoveď

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania